Reklama

W Siedlcach frekwencja wyższa od ogólnopolskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Siedlcach frekwencja wyższa od ogólnopolskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy podsumowanie niedzielnych wyborów na terenie miasta.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała statystyki dotyczące głosowania z 13 października w Siedlcach. Jak wynika z jej danych, na terenie miasta uprawnionych do głosowania było 59.557 osób, a liczba ważnych kart wyniosła 38.832. Wydano 38.829 ważnych kart, a 38.545 osób oddało ważne głosy. Daje to frekwencję na poziomie 65,20%. To więcej niż wynik z całego kraju, który wyniósł 61,74%.
Siedlczanie głosowali w niedzielę w 43 Obwodowych Komisjach Wyborczych. Najwięcej ważnych głosów - 1.212 - oddano w Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Mireckiego. Zaledwie o 1 mniej było ich w II Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Królowej Jadwigi (ul. Prusa). Trzecia - z wynikiem 1.187 - była Komisja w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Orlicz-Dreszera). Z kolei na końcu statystyki uplasowała się OKW w Szpitalu SP ZOZ przy ul. Bema (zaledwie 7 głosów).
Najwyższą frekwencją może się pochwalić Szkoła Podstawowa nr 10 przy Mazurskiej - 71,60%. Minimalnie mniejszą - 71,58% - zanotowano w Przedsiębiorstwie Energetycznym przy ul. Starzyńskiego. Kolejne na liście - z identycznym wynikiem 69,58% - były Komisje w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym (ul. Żytnia) i Miejskim Przedszkolu nr 22 (ul. Podlaska). Zaledwie 6,36% wyniosła natomiast frekwencja we wspomnianym szpitalu przy ul. Bema.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE