W Siedlcach będzie można wypożyczyć hulajnogę

wiadomosci Władze miasta boją się o bezpieczeństwo na chodnikach

ŁP

Opublikowano: 30 lipca 2020 11:59 | Aktualizacja: 30 lipca 2020 12:10

Hulajnogi na minuty mają być dostępne jeszcze w wakacje – Prawdopodobnie będzie to początek sierpnia – mówi Aneta Krajewska, rzecznik prasowy prezydenta Siedlec. - Wiemy, że pojawi się około 40 sztuk elektrycznych hulajnóg, zostaną one udostępnione mieszkańcom na zasadach komercyjnych, natomiast szczegółowych informacji jeszcze nie mamy – dodaje.

 

Zgodnie z przepisami, uruchomienie wypożyczalni hulajnóg nie wymaga pozwolenia magistratu. - Przedstawiciele firmy spotkali się z prezydentem, żeby przedstawić się i poinformować o swoim zamiarze, była to wizyta kurtuazyjna – mówi rzecznik. Władze miasta zdają sobie sprawę, że przedsięwzięcie może być dodatkową atrakcją dla mieszkańców Siedlec, ale wiedzą też, że niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. - To są hulajnogi elektryczne, będą się poruszały po chodnikach, jeśli się pojawią będziemy apelować do ich użytkowników i pieszych o wzmożoną uwagę.

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.