Reklama

W poniedziałek sztuka z Tkacz, Zawadzką i Żółkowską

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CKiS Siedlce

W poniedziałek sztuka z Tkacz, Zawadzką i Żółkowską - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 października w CKiS zobaczymy spektakl ‘Lilka, cud miłości’.

Jak zdradzają organizatorzy VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”, w ramach którego zostanie wystawiona sztuka, na widzów czeka zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki - Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.
- Spektakl jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także... wróżb z kart i wywoływania duchów - dodaje siedleckie Centrum Kultury i Sztuki.
W spektaklu zagrają znakomite aktorki: Paulina Holtz i Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka i Joanna Żółkowska. Pierwsza odtworzy wyrazistą postać młodej Marii, druga to Lilka ironiczna i kokieteryjna, trzecia jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu, a ostatnia wnosi w ten obraz dawkę muzyki.
Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz. Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska. Muzyka: Urszula Borkowska. Głos dziecka: Antonina Nowakowska
„Lilka, cud miłości” zostanie wystawiona 28 października o godz. 19.00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794-31-89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE