Reklama

W piątek zatańczą Polacy i Ukraińcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MOK Siedlce

W piątek zatańczą Polacy i Ukraińcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 października wystąpią Chodowiacy i Jawor z Berdyczowa.

Koncert, na który Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza 18 października, będzie podsumowaniem międzynarodowego projektu Polska i Ukraina takie same hołubce wycina. Weźmie w nim udział w sumie 70 osób – młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. A. Siwkiewicz oraz członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Jawor” z Berdyczowa – ukraińskiego miasta, od wielu lat będącego miastem partnerskim Siedlec.
Jak informują organizatorzy, młodzi artyści spotkają się, realizując projekt Narodowego Centrum Kultury „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”. W jego ramach na kilkudniowych warsztatach  wzajemnie zapoznawać się będą z historią i współczesnością  swoich ojczyzn. „Chodowiacy”  przez jedną noc, będą gościć koleżanki i kolegów z Ukrainy w swoich domach oraz towarzyszyć gościom w trakcie zwiedzania Siedlec. Oba zespoły przygotują tańce i pieśni z kraju partnerskiego. Efekty warsztatów pokażą podczas koncertu w sali widowiskowej „Podlasie”.
Początek w piątek, 18 października, o godz. 18.30 w sali widowiskowej „Podlasie” (ul. Sienkiewicza 63). Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE