Reklama

W grudniu pojedziemy nowymi autobusami

Opublikowano:
Autor:

W grudniu pojedziemy nowymi autobusami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę na dostawę pięciu nowych niskopodłogowych autobusów polskiej marki Solaris.

Koszt zakupu pojazdów wyniesie 5,2 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych MPK oraz nisko oprocentowanej pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autobusy, które pojawią się w Siedlcach, to niskopodłogowy model o długości 10,5 m, który mieści około 80 osób, w tym 21 na miejscach siedzących.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcom będzie się przyjemnie jeździło. To model z roku 2017, cieszący się sympatią branży transportowej. Bardzo dużo takich autobusów jeździ nie tylko w Polsce, ale i Europie - zdradza dyrektor sprzedaży Krzysztof Musiał, który podpisał umowę w imieniu firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Jak mówi Jacek Dmowski, prezes MPK Siedlce, pojazdy zastąpią najstarsze, bo mniej więcej 20-letnie, pojazdy z taboru firmy. Mają też być - choć będą napędzane olejem napędowym - ekologiczne, bo spełniające najwyższe obecne normy, i nowoczesne

- Zostaną wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia i systemy poprawiające komfort podróżowania czy sprzedaż biletów. Nowością będą kasowniki 2-systemowe (na kartę miejską i bilet papierowy), Mają też być dostosowane do potrzeb osób starszych niepełnosprawnych - zdradza prezes.

Autobusy zostaną też wyposażone w pełną klimatyzację, zarówno przestrzeni pasażerskiej, jak i kabiny kierowcy.

- To pan prezydent wymusił na nas klimatyzację. My niekoniecznie byliśmy jej zwolennikami, bo to zwiększa koszty zakupu i eksploatacji. Myślę jednak, że, zważywszy na to, co mamy za oknem, to była dobra decyzja. Wszystkie kolejne autobusy, które zakupimy, na pewno będą klimatyzowane - zapowiada Jacek Dmowski.

I dodaje:

- Mamy nadzieję, że przyjadą na Gwiazdkę tego roku jako będzie prezent świąteczny dla siedlczan. To jest bardzo potrzebne, jeśli chodzi o utrzymanie tych linii, które dziś obsługuje MPK Siedlce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE