Reklama

Uczeń z Siedlec w finale Olimpiady Logistycznej

Opublikowano:
Autor:

Uczeń z Siedlec w finale Olimpiady Logistycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><b>Rafał Karpowicz – uczeń ZSP nr 2 w Siedlcach zakwalifikował się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W wielkim finale powalczy m.in. o indeks na studia.</b></p>

W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wykazali się największą wiedzą. Znalazł się wśród nich Rafał Karpowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach. Uczeń III klasy technikum już 3 marca weźmie udział w wielkim finale logistycznych rozgrywek i powalczy m.in. o indeks na studia oraz wartościowe nagrody rzeczowe. 

W tym roku w II etapie próg kwalifikacyjny gwarantujący awans do finału wynosił 24 punkty na 48 możliwych do zdobycia. Poziom trudności podnosiła forma sprawdzenia wiedzy, czyli test wielokrotnego wyboru. Młodym logistykom najwięcej trudności sprawiło pytanie nr 8, dotyczące skrótów w systemach informatycznych. Najłatwiejsze pytanie sprawdzało natomiast wiedzę z zakresu kodów kreskowych – poprawnie odpowiedziało na nie aż 69% olimpijczyków. Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. 61 uczestników będzie walczyć o miano najlepszego młodego logistyka w kraju. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. W obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale również umiejętność jej wykorzystania w codziennych, zawodowych wyzwaniach. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE