Reklama

Reklama

Trwa zbiórka dla psów i kotów, podopiecznych Stowarzyszenia Milejów Dla Zwierząt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trwa zbiórka dla psów i kotów, podopiecznych Stowarzyszenia Milejów Dla Zwierząt - Zdjęcie główne

Stowarzyszenie interweniuje na sygnał i nigdy nie odmawia pomocy zwierzakom z naszej gminy. I za tę bezinteresowna pomoc chcemy się mu tą akcją odwdzięczyć – mówi Karolina Grelik, instruktorka w Centrum Kultury w Łęcznej i organizatorka zbiórki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęcznianie - odpowiadając na akcję Centrum Kultury w Łęcznej - już po raz trzeci wspierają Stowarzyszenie Milejów Dla Zwierząt, ratujące od głodu i poniewierki porzucone i skrzywdzone czworonogi z całego naszego powiatu. Interweniujące zawsze, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.

Reklama

- Stowarzyszenie nigdy nie odmawia pomocy, jest zawsze otwarte i dyspozycyjne, trudno zliczyć, ile błąkających się zwierząt z naszej gminy zabrało pod swoją opiekę, dla ilu znalazło nowy dom  - mówi Karolina Grelik, organizatorka zbiórki i instruktor w Centrum Kultury.  

Akcja 

- Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce, tym bardziej że zima to dla tych czworonogów szczególnie trudny czas. Mamy nadzieję, że i tym razem ich los nie będzie naszym mieszkańcom obojętny. Poprzednie dwie akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pokazały, że łęcznianie mają wielkie serca i są chętni do pomocy, na co liczymy i tym razem. Już pierwszego dnia przyszła do nas pani z karmą i ręcznikami -  kontynuuje Karolina Grelik. 

Zbiórka ruszyła 12 stycznia, potrwa do 11 lutego. Potrzebna jest karma sucha, mokra i specjalistyczna dla zwierząt z problemami, które wymagają specjalnej diety. 

Bezcenne są czyste koce, ręczniki, pościel i akcesoria dla zwierząt takie jak miski, smycze, kuwety, żwirek, transportery oraz środki czystości: ręczniki papierowe, podkłady jednorazowe, płyny uniwersalne. 

 

Stowarzyszenie 

Stowarzyszenie MILEJów dla Zwierząt to organizacja non profit, do której kontakt podają nawet w Urzędach Gmin, choć nie jest opłacaną przez nie instytucją. Tylko gm. Milejów wspiera finansowo działalność Stowarzyszenia MILEJów dla Zwierząt. 

Działa na zasadzie wolontariatu, utrzymuje się z datków ludzi, którzy mu ufają, śledząc jego działania na Facebooku. Wciąż brakuje mu wolontariuszy.

 O interwencjach Stowarzyszenia "Wspólnota" pisała nie raz. Ostatnio, gdy po śmierci pani Teresy z Zofiówki, jej 68 psów z dnia na dzień zostało bez właścicielki. Od stycznia ub. roku są pod opieką Stowarzyszenia. Zostały wyleczone, wysterylizowane, po akcji adopcyjnej 49. trafiło do nowych właścicieli.

- Oprócz 19 dorosłych psów z Zofiówki zajmujemy się 15 psami mieszkanki Leopoldowa, gdzie były jeszcze trzy szczeniaki, którym już znaleźliśmy nowe domy, sześcioma dorosłymi psami i dwoma szczeniakami w naszym przytulisku w Starościcach oraz ośmioma kotami w tzw. domach tymczasowych, które wspomagamy karmą i żwirkiem. Potrzebujemy wolontariuszy i wsparcia w każdej formie - wylicza Agnieszka Łabęcka, prezes Stowarzyszenia. 

Zbiórka trwa 11 lutego. Kosze na Państwa dary czekają w godz. 8-20 w holu Centrum Kultury przy ul. Obrońców Pokoju 1.

 

Poszukiwani wolontariusze, osoby z empatią dla zwierząt, które mogą poświęcić podopiecznym stowarzyszenia choćby godzinę tygodniowo!

Kontakt - [email protected]

Darowizny na nr rachunku: PKO BP 16 1020 3206 0000 8002 0139 6787

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy