Reklama

Reklama

Tropem Wilczym: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (fotorelacja)

Opublikowano: pon, 5 mar 2018 12:26
Autor: | Zdjęcie: ARMS

Tropem Wilczym: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (fotorelacja) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (4 marca), przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce i Urząd Miasta Siedlce zorganizowali bieg "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".&nbsp;</b>

Reklama

Sprzedano wszystkie 350 pakietów, w których uczestnicy otrzymalipamiątkowy medal, opaski na rękę, materiały reklamowe oraz koszulkę zwizerunkiem rtm. Witolda Pileckiego. W Biegu Pamięci udział wzięło ponad 400osób, które pokonały symboliczny dystans 1963 metry, symbolizujący rok, którym zginął  ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps.Lalek.

Ze względu na charakter wydarzenia był to bieg rekreacyjny, bezrywalizacji sportowej, w którym udział wzięli mieszkańcy z ponad 40 pobliskichmiejscowości, m. in.: z Łosic, Mińska Mazowieckiego, aż po Warszawę,siedleccy harcerze z  Hufca ZHP "Podlasie", CrossFitG4, uczniowie klasy wojskowej z„Elektryka”, Grupa Rekonstrukcji Historycznych NSZ "PODLASIE",Miejskie Przedszkole nr 9, Stowarzyszenie Jednostek Strzeleckich STRZELEC,Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Start, Szkoła Podstawowa im. ŻołnierzyWyklętych w Borkach Kosach, Triathlon Siedlce Club, Wyższe Seminarium DuchowneDiecezji Siedleckiej, XXVII Oddział Siedlce Związku Polskich Spadochroniarzy,Yulo Run Team Siedlce i wiele innych klubów, stowarzyszeń, szkół i firm.

Trasabiegu poprowadziła ulicami naszego miasta. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnejz pochodniami oraz wszyscy uczestnicy ruszyli kilka minut po godzinie 18:00z ulicy Prusa na wysokości budynku nr 30, gdzie podczas okupacji niemieckiejswoją siedzibę miało Gestapo, a o fakcie tym przypomina pamiątkowa tablica naogrodzeniu. Bieg prowadził  ulicą Prusa –Wiszniewskiego (wzdłuż parku miejskiego) – Starowiejską – Floriańską, aż doSkweru Wileńskiego.

Wszyscy uczestnicy biegli w jednym celu, biegli, by oddać hołd żołnierzom,którzy zginęli w nierównej walce o wolność Polski. Najmłodszymuczestnikiem był 3-letni Wiktor, co było pięknym przykładem na to, że w naszymmieście już od najmłodszych lat wpajane są wartości patriotyczne. Wielkiepodziękowania kierujemy w stronę53.batalionu Lekkiej Piechoty z Siedlec za pomoc i zaangażowanie, udział wbiegu z pochodniami oraz przygotowanie pysznej grochówki i ciepłej herbaty dlawszystkich uczestników i zgromadzonych na mecie mieszkańców Siedlec.

Gościem specjalnym wydarzenia był Pan  Bogusław Łabędzki – Specjalista BiuraPoszukiwań i Identyfikacji IPN Białystok, który po krótce przybliżył namhistorię niezłomnych, którzy przez lata żyli prawem wilka, lecz dziś historiajuż o nich nie milczy.

Dziękujemy wszystkim za udział w Biegu, cieszy nasszczególnie ilość dzieci i całych rodzin, które wspólnie z nami uczciły pamięćŻołnierzy Wyklętych w sportowej konwencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.