Reklama

Tołwiński: PiS zdemolował gospodarkę łowiecką

Opublikowano:
Autor:

Tołwiński: PiS zdemolował gospodarkę łowiecką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kandydat na posła z Konfederacji nie szczędzi krytyki rządowi.

Krzysztof Tołwiński, „jedynka” Konfederacji w okręgu siedlecko-ostrołęckim, zorganizował w Siedlcach konferencję prasową, na której mówił o tym, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości gospodarka łowiecka została zdemolowana.
- Jeśli rolnik, któremu dziki zniszczyły uprawę, stara się o odszkodowanie, trafia do Koła Łowieckiego. Problem w tym, że Koła są w stanie rozkładu i nie mają środków, więc dochodzi do konfliktu, który skutkuje stratami i bankructwami w gospodarstwach rolnych. A przecież cała sytuacja to nie wina myśliwych, a państwa, do którego należy zwierzyna łowna. Minister ochrony środowiska niestety nie panuje nad tym i nie jest w stanie zastosować swoich właścicielskich narzędzi. Szkody łowieckie powinny być rekompensowane przez państwo, czyli faktycznego właściciela. Ale minister Henryk Kowalczyk jest złym pastuchem zwierzyny łownej, bo naraża nas, na szkody - ocenił kandydat do Sejmu, prywatnie rolnik. Jak podkreślił, Konfederacja zamierza zlikwidować patologię, na której straży stoi obecnie szef resortu.
Krzysztof Tołwiński mówił też o tym, że niewydolność gospodarki łowieckiej w zakresie nadzoru nad populacją dzików spowodowała rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń. Potwierdzała to inna kandydatka Konfederacji z naszego okręgu, Edyta Radzikowska.
Oprócz Tołwińskiego i Radzikowskiej z ramienia Konfederacji w okręgu nr 18 startują do sejmu m.in. siedlczanie: Michał Harasim - technik archiwista oraz Anna Krupińska - specjalista ds. logistyki, związana z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE