Reklama

Tchórzew-Plewki - spłonęła stolarnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSp Radzików Wielki

Tchórzew-Plewki - spłonęła stolarnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 10 jednostek gasiło pożar.

We wtorek o godz. 12.20 straż pożarna została powiadomiona o pożarze stolarni w miejscowości Tchórzew-Plewki w gminie Zbuczyn.
- W momencie przybycia pierwszych zastępów pożar był w fazie intensywnego rozwoju - informuje Paweł Kulicki, rzecznik prasowy siedleckiej straży pożarnej. - Języki ognia pokazywały się już na zewnątrz murowanej, krytej eternitem stolarni o wymiarach 25 na 15 i wysokości 8 metrów. W budynku znajdowała się duża ilość materiałów łatwopoalnych (drzewo i elementy drewniane). Przez to bezpośrednio zagrożony była stojąca obok murowana stodoła - dodaje.
W związku z tym oprócz strażaków ze Zbuczyna do okcji zostały właczone: OSP Czuryły, OSP Radomyśl, OSP Rzążew, OSP Krzesk-Królowa Niwa,
OSP Dziewule, OSP Pruszyn i OSP Radzików Wielki. W gaszenie ognia zaangażowano też 2 jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, wyposażone w sprzęt specjalistyczny, w tym drabinę mechaniczną i cysternę mieszczącą 18 ton wody.
Rzecznik straży mówi, że akcja trwała prawie 7 godzin.
- Działania były prowadzone początkowo w obronie sąsiadujących zabudowań. Dzięki temu uratowano budynek sąsiadujący i inne budynki na tej samej działce. Potem, po skompletowaniu odpowiedniej ilości sił i środków, skoncentrowały się na gaszeniu stolarni - kończy Paweł Kulicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE