Reklama

Szef siedleckiego ZUS-u z „Aleksandrią”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZUS Siedlce

Szef siedleckiego ZUS-u z „Aleksandrią” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kim jest laureat Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce?

Marek Paczuski, dyrektor oddziału ZUS w Siedlcach, to jeden z 11 tegorocznych laureatów siedleckiej „Aleksandrii”.
Marek. ma 46 lat. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i dumnym ojcem 2 synów. W wolnych chwilach czyta literaturę branżową i ogląda filmy dokumentalne. Lubi dobrą kuchnię. Najchętniej odpoczywa nad polskim morzem.
„(…) Lider wśród dyrektorów oraz lider wśród oddziałów ZUS jest w Siedlcach” – tak określiła go prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, podczas tegorocznej uroczystości jubileuszu 40-lecia Oddziału w Siedlcach. Na swoją pozycję pracował od dawna. Zadania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych realizuje od przeszło 20 lat, w którym od 1999 r. pełni ważne funkcje menadżerskie (m.in. 14 lat na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. dochodów w siedleckim oddziale, od IV do X 2014 r. pełnił obowiązki Wicedyrektora Departamentu Ubezpieczeń i Składek w Centrali ZUS w Warszawie, od XII 2016 r. dyrektor Oddziału w Siedlcach, pełniący jednocześnie od VII 2018 r. do VI 2019 r. obowiązki Dyrektora Oddziału w Legnicy, od  XII br. także Dyrektor III Oddziału w Warszawie). Jednocześnie jest również Przewodniczącym Rady Regionu I (struktury zarządczej ZUS, skupiającej dyrektorów 12 oddziałów z centralnej Polski oraz przedstawicieli Centrali ZUS) oraz Pełnomocnikiem ds. Uszczelniania Funduszy. Jest także członkiem Siedleckiego Forum Rynku Pracy oraz Siedleckiej Rady Biznesu.
- „Aleksandrią” doceniono go za wielopłaszczyznową aktywność, która uczyniła z niego ambasadora nie tylko siedleckiej instytucji, ale też miasta - przekonuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. - Mnogość zadań, które realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, powoduje, że jest on partnerem licznych instytucji państwowych i prywatnych. Przede wszystkim współdziała z nimi przy realizacji zadań wynikających z polityki społecznej państwa, a także współpracuje na rzecz podniesienia poziomu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W ramach tej działalności dyrektor Paczuski od lat osobiście angażuje się w nawiązywanie relacji z lokalnym otoczeniem - dodaje.
Rzecznik podkreśla też, że M. Paczuski, będąc osobą niezwykle aktywną promuje nie tylko oddział, ale też miasto Siedlce podczas znaczących przedsięwzięć o zasięgu wykraczającym poza granice naszego regionu, a często nawet kraju:
- Jako dyrektor w krótkim czasie potrafił zjednać sobie szerokie grono przedstawicieli lokalnych instytucji, władz samorządowych, przedsiębiorców, organizacji i stowarzyszeń,  przedstawicieli środowiska naukowego, medycznego i mediów, z którymi sukcesywnie realizuje przedsięwzięcia, będące odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców miasta i regionu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE