Reklama

Swing Club na Mazowszu - Koncert RB Dixie Five

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Zyznar

Swing Club na Mazowszu - Koncert RB Dixie Five - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Swing Club na Mazowszu - Koncert RB Dixie Five

2 czerwca 2019 r. (niedziela), godz. 18:00

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 7

 

Cykl koncertów Swing Club na Mazowszu nawiązuje bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców. Program cyklu, który Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury, jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club - Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Podczas drugiego tegorocznego koncertu, który  odbędzie się 2 czerwca, zaprezentowany zostanie stary, dobry jazz. Z programem w stylu nowoorleańskim wystąpi RB Dixie Five.

Zespół założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę – Romana Bartnickiego. Wykonują muzykę w stylu typowym dla Nowego Orleanu i jego ulicznych parad. Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez artystów, których kariery muzyczne miały początki właśnie w tym mieście, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.

Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni. Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad Nowego Orleanu. Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie – Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.

 

Wykonawcy:

RB DIXIE FIVE

Roman Bartnicki – suzafon,

Dominik Mietła – trąbka,

Janusz Witko – klarnet, saksofon sopranowy, tenorowy,

Robert Szczerba – puzon,

Wiktor Zydroń – banjo.

 

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Współfinansujący: STOART

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE