Reklama

Święty Mikołaj mieszka w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 18 Dywizja Zmechanizowana

Święty Mikołaj mieszka w Siedlcach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podsumowano akcję „Podaruj dzieciom kawałek Świąt”.

W ramach akcji zorganizowanej przez 18 Dywizję Zmechanizowaną w Siedlcach żołnierze zbierali zabawki dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małych pacjentów szpitala w Siedlcach. Do akcji mógł włączyć się każdy.
Świąteczna akcja trwała od 27 listopada do 18 grudnia. Żołnierze zbierali zabawki i artykuły szkolne. Zebrano również kilkanaście kilogramów słodyczy. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Siedlec i okolic, szkoły i inne instytucje oraz prywatni przedsiębiorcy. Odzew mieszkańców Sielec i okolic przerósł oczekiwania żołnierzy.
- Zebrane zabawki wypełniły po brzegi pomieszczenie przeznaczone do ich przechowywania, a po przekroczeniu tysiąca sztuk przestaliśmy liczyć - mówi mjr Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej.
Po zakończeniu zbiórki zabawki zostały posortowane, spakowane w kartony oraz przekazane w imieniu wszystkich darczyńców potrzebującym dzieciom. Wojskowi odwiedzili miedzy innymi Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach, domy dziecka w Siedlcach i Adamowie oraz ośrodki pomocy społecznej w Siedlcach, Kotuniu i Domanicach. Zabawki trafiły również do dzieci z ubogich rodzin oraz na świetlice socjoterapeutyczne.
- Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom. Na szczególne podziękowania zasługują dzieci, które zdecydowały się oddać swoje zabawki. Często, w towarzystwie rodziców, najmłodsi osobiście oddawali nam swoje zabawki, prosząc o ich przekazanie. To dzięki Nim na niejednej dziecięcej buzi pojawił się uśmiech - dodaje mjr Lipczyński.
To pierwsza edycja akcji. Wojskowi zapowiadają już kolejne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE