Reklama

Reklama

Św. Mikołaj przyjedzie do Łęcznej. Ty też możęsz nim zostać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Św. Mikołaj przyjedzie do Łęcznej. Ty też możęsz nim zostać  - Zdjęcie główne

Pracownicy CK w Łęcznej zapraszają do włączenia się w akcję

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości OnkoMikołaj zbiera prezenty do 5 grudnia. Nie pieniądze, lecz zakupione rzeczy, wyłącznie nowe. Przynosić je można do miejsc wyznaczonych przez organizatorów i partnerów akcji.

Reklama

OnkoMikołaj to akcja charytatywna zorganizowana w dwóch powiatach przez Centrum Kultury w Łęcznej, Włodawski Dom Kultury i Stowarzyszenie Kobiet Amazonki w Łęcznej. To zbiórka prezentów dla dzieci-pacjentów z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie.

- Zależy nam, aby ci mali wojownicy w dniu św. Mikołaja choć na chwilę zapomnieli o bólu i chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech i radość - deklarują organizatorzy.

Zbierają wyłącznie rzeczy nowe: zabawki edukacyjne, materiały plastyczne, przybory szkolne, książki, korowe piżamki i inne mikołajkowe prezenty. Akcja ruszyła 8 listopada i potrwa do 5 grudnia.

Prezenty można dostarczyć do organizatorów i partnerów OnkoMikołaja. W powiecie łęczyńskim to: Przedszkola Publiczne nr 1, 2, 3 i 4 w Łęcznej, Szkoły Podstawowe nr 2 i 4 w Łęcznej, Szkoły Podstawowe w Januszówce, Zofiówce, Strzeszkowicach Dużych i Stasinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej, "Rehabilitacja" Agnieszka Sochaj-Kopeć w Cycowie, Koło Gospodyń Wiejskich "ChmieLove" ze Spiczyna, Koło Gospodyń Wiejskich w Maryniowie, CKM Studio - Michał Ornatowski i CyberSkill.

Do akcji włączył się Lublin. Jego reprezentanci to Szkoły Podstawowe nr 10 i 22, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II oraz Fundacja Dwa Ognie.

Partnerami z powiatu włodawskiego są Szkoły Podstawowe nr 2 i 3, Przedszkole Miejskie nr 1 i 2, Miejskie Przedszkole Integracyjne, Niepubliczne Przedszkole Mała Akademia i Urząd Poczty Polskiej. Sponsorami akcji są PPHU "Malinex", Sklepy Spożywcze "Kuźnia" Katarzyna Kasperek i Pub 30.

W dniu 3 grudnia organizatorzy odbiorą zebrane prezenty od partnerów, by 6 grudnia przekazać do szpitalnego oddziału. W niedzielę 5 grudnia o godz. 12.30 zaplanowano uroczysty finał i podsumowanie akcji na Placu Kościuszki przed Urzędem Miejskim. W programie gry i zabawy podwórkowe z Lubelską Fundacją Dwa Ognie, zimowe tańce i śpiewy, wspólne ubieranie choinki, wizyta św. Mikołaja i palenie zimnych ogni w ciepłej atmosferze.

Patronat honorowy nad OnkoMikołajem sprawują burmistrzowie Łęcznej i Włodawy.

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy