Reklama

Studenckie legitymacje już w telefonach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UPH Siedlce

Studenckie legitymacje już w telefonach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 października w siedleckim uniwersytecie wręczono mLegitymacje.

Wydarzenie to związane było z oficjalnym wprowadzeniem mLegitymacji do obiegu powszechnego w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach od ponad roku, w porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji, uczestniczył w programie pilotażowego wdrożenia mLegitymacji studenckich, czyli legitymacji w smartfonie. UPH był jedną z dwóch uczelni w kraju, które brały udział w tym przedsięwzięciu. Celem pilotażu miało być sprawdzenie systemu umożliwiającego wydawanie mLegitymacji, przed jego powszechnym wdrożeniem.
11 października, podczas spotkania z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim rektor Tamara Zacharuk podkreśliła, że studenci UPH są jednymi z pierwszych w Polsce, którzy mogą posługiwać się mLegitymacją studencką. Zwróciła jednocześnie uwagę, iż te rozwiązanie usprawnia codzienne funkcjonowanie, bez konieczności dbania o noszenie przy sobie dokumentów.
- Proszę pamiętać, że mLegitymacja to taki sam dokument jak zwykła legitymacja studencka, w sensie prawnym daje dokładnie takie same możliwości jak standardowe legitymacje. Użytkownik legitymacji w komórce może więc na normalnych zasadach korzystać ze wszystkich ulg czy innych uprawnień, jakie mają studenci. Jest to natomiast rozwiązanie dużo wygodniejsze, wiadomo bowiem, że studenci praktycznie nie rozstają się ze smartfonami i zawsze mają je przy sobie - dodał szef resortu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE