Reklama

Strefa Rodzica w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach

Opublikowano: pt, 3 lis 2017 13:16
Autor: | Zdjęcie: strefarodzica.budimex.pl

Strefa Rodzica w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><b>Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach został objęty ogólnopolskim programem "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".&nbsp;To już 22. lokalizacja w której zostanie stworzone niepowtarzalne miejsce dla najmłodszych i ich opiekunów.</b></p>

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc przyjaznych rodzicom chorych dzieci. Główna idea, jaka przyświeca realizatorom projektu, to zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest dla chorego dziecka obecność najbliższej osoby. Niezależnie od wieku – czy jest to niemowlę, kilkulatek czy kilkunastolatek – każde z nich, leczone w szpitalu musi mieć poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie zostanie samo. 

Oddział Dziecięcy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach rocznie przyjmuje około 1700 młodych pacjentów. Dzieci na oddziale przebywają około 4 dni, a rodzice wraz  z nimi, bo ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych. W trakcie niedawno zakończonego remontu tego oddziału wydzielono i zaadaptowano na tzw. pokój rodziców 3 pomieszczenia (pokój kuchenny, pokój do odpoczynku i prowadzący do tych pomieszczeń korytarz), ale brak środków finansowych spowodował, że przestrzeń dla rodziców nie została dokończona.

Rodzice hospitalizowanych dzieci, którzy czuwają całą dobę przy swoich pociechach nie mają miejsca dla siebie, gdzie mogliby odpocząć, zjeść czy napić się. Dłuższy pobyt w szpitalu u boku dzieci wymaga odpowiednich warunków, a my bardzo chcemy takie warunki rodzicom stworzyć – mówi dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Anna Garucka.  

Jeszcze  w tym roku opiekunowie, którzy teraz przebywają z dziećmi w salach i na korytarzu będą mogli przenieść się do przestronnej, odnowionej Strefy Rodzica, która zostanie całkowicie wyremontowana i wyposażona w odpowiednie meble dopasowane do potrzeb rodziców i dzieci. Strefa Rodzica  w siedleckim szpitalu tak jak każda z dotychczasowych 21. Stref zostanie stworzona według indywidualnego projektu uwzględniającego konkretne warunki lokalowe tej placówki oraz potrzeby rodziców i małych pacjentów. Właśnie ruszyły prace remontowe oraz aranżacyjne trzech pomieszczeń na Oddziale Dziecięcym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Kluczowe w realizacji każdej Strefy są walory użytkowe czyli jej funkcjonalność, ale i nie bez znaczenia są także walory estetyczno-emocjonalne. Już dziś wiadomo, że w siedleckiej Strefie Rodzica będzie dominował błękit. Choć wydaje się to jedynie zabiegiem estetycznym w rzeczywistości, jak twierdzą specjaliści chromoterapii, kolor błękitny uśmierza ból, koi emocje, uspokaja autonomiczny układ nerwowy, poprawia jakość snu.

Uroczysty finał "Strefy Rodzica" w Siedlcach odbędzie się pod koniec listopada.


Informacja prasowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE