Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

wiadomosci 14 października 2020 r. (środa), godz. 11:00, 14:00 Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

MOK

Opublikowano: 13 października 2020 07:11 | Aktualizacja: 13 października 2020 07:11

 

 

Krzysztof Zanussi to jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy charakteryzuje oryginalność, przepełnione są refleksją i trafną obserwacją. Problematyka moralna, psychologiczna oraz świat wewnętrzny bohaterów, to jeden ze składników sukcesu filmów reżysera. Zanussi w swojej książce pisze: „Życie można wygrać i przegrać. Nie nam sądzić całe życie innych, ale nam przychodzi oceniać własne życie i musimy zdawać sobie sprawę, [...], że przyjdzie rachunek sumienia, który powie, że to w życiu zrobiliśmy dobrze, a to źle”. Mając świadomość przemijalności życia i świata reżyser mówi o życiu jako arcydziele, do którego nieustannego tworzenia jest zaproszony każdy człowiek.

Najważniejsze zagadnienia współczesnej kultury, kondycja człowieka początku XXI wieku,  jak żyć naprawdę, a nie tylko przeżyć, świat filmu i realny świat – o tym i o wielu innych sprawach będziemy rozmawiać z naszym gościem.

Rozmowę przeprowadzi Katarzyna Kozioł.

 

Spotkanie tylko dla słuchaczy SUTW. Obowiązują specjalne bilety.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.