Reklama

Siedlecka Kultura Tańca już w czwartek

Opublikowano:
Autor:

Siedlecka Kultura Tańca już w czwartek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecka Kultura Tańca już w czwartek

Zapraszamy na wystawę malarstwa pt. "Siedlecka Kultura tańca", która została zrealizowana w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Siedlce.
- Jest to dla mnie szczególnie ważna wystawa, ponieważ pierwszy raz pokazuję prace w moim rodzinnym mieście i zostały one specjalnie namalowane na tę okazję - pisze artystka Paulina Giersz.

Oto opis jej rocznego projektu:

"Na początku 2018 roku rozpoczęłam artystyczny projekt stypendialny Prezydenta Miasta Siedlce. Jedno z pierwszych skojarzeń jakie mam związane z moim rodzinnym miastem to tancerze, którzy rozsławili Siedlce swoim tańcem nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Ten siedlecki fenomen sprawił, że zainteresowałam się tą dziedziną sztuki, która była mi do tej pory obca. Podjęłam próbę zrozumienia ruchu, gestów, mimiki twarzy tancerza, które wraz z odpowiednio dobraną muzyką, tworzyły różne historie. Brak wiedzy o technice tanecznej, dała mi możliwość skupienia się tylko i wyłącznie na emocjach tancerzy. Po obserwacji prób, oficjalnych występów oraz po osobistym zapoznaniu się z niektórymi tancerzami, zdecydowałam się, że sposób w jakich ich przedstawię będzie realistyczny z magicznymi elementami. W malarstwie najważniejszy jest kolor, dlatego podczas malowania tego projektu, kolorystyka była wybierana zgodnie z tym co czułam podczas spektaklu na żywo. Scenerie w jakich przedstawiłam głównych bohaterów są po części związane z Siedlcami, jest to między innymi wieżowiec z ulicy Rynkowej, w którym mam pracownie, a jednocześnie znajduję się na przeciwko sali prób Caro Dance. W innej pracy pojawiła się zorza polarna, którą przy odpowiednich warunkach, możemy zobaczyć na Podlasiu, co jest rzadkim i niezwykłym zjawiskiem, które sprawia że człowiek może poczuć się wyjątkowo, tak jak podczas oglądania tanecznej sztuki.
Podsumowując, po roku spędzonym przy projekcie stypendialnym, poznałam ludzi z pasją, pracowitych i ambitnych, przemawiających językiem emocji już nie tylko ze sceny, ale również z moich obrazów. Ulotne chwile tańca, zostały zatrzymane na papierze. Malarstwo spotkało się z tańcem."

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE