Reklama

Siedlczanie często w ZUS-ie. Od stycznia 40 tys. razy

Opublikowano:
Autor:

Siedlczanie często w ZUS-ie. Od stycznia 40 tys. razy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Ubezpieczeń Społecznychpodsumował swoje kontakty z obywatelami w pierwszym półroczu tego roku.

Wynika z nich, że Polacy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych form kontaktu z ZUS-em. Ponad 3,1 mln klientów może załatwiać swoje sprawy online poprzez Platformę Usług Elektronicznych (www.pue.zus.pl).. Jednocześnie infolinia Zakładu - Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 1600) - odebrała 1,85 mln rozmów telefonicznych i odpowiedziała na niemal 300 tys. wiadomości mailowych.

Jak się jednak okazuje, niektórzy klienci wciąż opierają się przed korzystaniem z możliwości, które zapewnia e-administracja. Pracownicy ZUS w Płocku obsłużyli w I półroczu ponad 56 tys. klientów. W Ostrołęce było to około 29 tys. osób., w Siedlcach niemal 40 tys., a w Radomiu aż 81 tys. Powyżej 20 tys. obsłużonych klientów w I półroczu odnotowały także placówki ZUS w takich miastach jak Ciechanów, Mława, Wyszków, Grójec, Garwolin i Mińsk Mazowiecki.

A jak to wyglądało w naszej okolicy? W pierwszym półroczu oddział ZUS w Siedlcach obsłużył „tradycyjnie” ponad 132 tysiące osób. W Siedlcach było to - 39.796, W Mińsku Mazowieckim - 28.665, w Garwolinie - 22.156, w Węgrowie - 15.785, w Sokołowie Podlaskim - 15.364, a w Łosicach - 10.372.

- Przyczyn być może należy szukać w obawach przed popełnieniem błędu przy wykonywaniu czynności technicznych - mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Ta pewnego rodzaju niechęć do nowoczesnych rozwiązań może także wynikać z przyzwyczajeń - spotkanie twarzą w twarz, cenione zwłaszcza przez osoby starsze, oraz zaufanie, jakim darzą urzędników, wpływa na postrzeganie wizyty w urzędzie jako najbezpieczniejszej i najbardziej komfortowej formy kontaktu - dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE