Reklama

Siedlce: Zajęcia z weteranem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 18 DZ Siedlce

Siedlce: Zajęcia z weteranem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubileuszowy dwudziesty Projekt Wojownik w Żelaznej Dywizji.

Arkadiusz Dembiński ps. „Motyl”, były operator Jednostki Specjalnej GROM, poprowadzi 19 listopada zajęcia z mieszanych sztuk walki dla weteranów i rodzin poległych żołnierzy podczas seminarium organizowanego w 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Po raz pierwszy weteran będzie szkolił swoich kolegów, z którymi uczestniczył w misjach poza granicami kraju.
„Motyl” ponad 17 lat zdobywał wiedzę i doświadczenie w zakresie procedur i taktyki działań specjalnych. Wielokrotnie brał udział w misjach zagranicznych, walczył w Afganistanie i Iraku. Uczestniczył między innymi w akcjach uwalniania zakładników. Podczas jednej z nich, w trakcie wykonywania zadania bojowego, został poważnie ranny. Za zasługi, wzorową służbę i poświęcenie w czasie walki został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.
Posiada tytuł eksperta Krav Maga uzyskany w Izraelu. Jest zdobywcą Pucharu Świata w kick-boxingu, wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i Polski. W Oddziale Bojowym GROM odpowiadał za wyszkolenie w zakresie walki wręcz. |
20. edycja PW nie przypadkowo odbywa się w „Żelaznej Dywizji”. Jej dowódca, gen. dyw. Jarosław Gromadziński, aktywnie wspiera rozwój sportów walki w Wojsku Polskim.
Walka w bliskim kontakcie powinna stać się w wojsku sportem masowym. Każdy żołnierz musi umieć strzelać i każdy żołnierz musi umieć się bić - podkreśla generał.
Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE