Reklama

Siedlce: wyjątkowe przedszkole

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Siedlce

Siedlce: wyjątkowe przedszkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 świętowało 35-lecie.

MPI nr 20 na ulicy Osiedlowej 3 w Siedlcach rozpoczęło swoją działalność jako placówka masowa od 1 września 1984 r. Od roku 1994 przyjmowało dzieci niepełnosprawne do oddziału specjalnego, zaś dzieci z niewielkimi niepełnosprawnościami mogły uczęszczać do pozostałych grup. Opierając się na rozporządzeniu MEN, kierownictwo przedszkola nr 20 opracowało program autorski będący podstawą działalności wychowawczej oddziału integracyjnego, który zaczął funkcjonować w roku szkolnym 1994/1995. W 1996 roku placówka rozpoczęła swoją działalność jako 5-oddziałowe przedszkole integracyjne. Zmodernizowano budynek przedszkola, przystosowując go do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Zniesiono bariery architektoniczne. Zamontowano specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich. W holu, w szatni, a także w łazienkach znajdują się uchwyty dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obecnie w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym przebywa 120 dzieci w tym: 27 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i 42 dzieci z opiniami o wczesnym wspomaganiu rozwoju. W przedszkolu pracuje 45 osób w tym 30 nauczycieli i 15 pracowników administracji i obsługi (38,12 etatów).
MPI świętowało jubileusz 14 listopada.
- Od 1984 r. przez naszą placówkę przewinęło się wiele dzieci, dyrektorów, nauczycieli i pracowników. Najpiękniejszą oceną, jaką możemy dostać, jest to, że wracają do nas nasi absolwenci z własnymi dziećmi. Mają radosne wspomnienia związane z tym miejscem - mówiła dyrektor Maria Kowalik.
Pięknego jubileuszu pogratulował prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, życząc dalszych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Podziękował pracownikom placówki za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną pracę z dziećmi.
Dzieci pod kierunkiem opiekunów przygotowały wspaniałą część artystyczną. Na wszystkich czekał urodzinowy tort.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE