Reklama

SIEDLCE: "Technolog robót wykończeniowych". Więźniowie się szkolą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SIEDLCE: "Technolog robót wykończeniowych". Więźniowie się szkolą  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się kurs w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 prowadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach

W Zakładzie Karnym w Siedlcach rozpoczął się kurs „Technolog Robót Wykończeniowych w Budownictwie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W dniu 27 lipca br. grupa kolejnych 12 skazanych obywających karę pozbawienia wolności w siedleckim Zakładzie Karnym rozpoczęła udział w kursie w ramach projektu systemowego ”Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.


Celem rozpoczętego kursu jest teoretyczne oraz praktyczne przygotowanie osadzonych do wykonywania budowlanych prac wykończeniowych, w tym podstaw: technologii stosowanych w budownictwie, materiałoznawstwa, maszyn, narzędzi i sprzętu budowlanego. Program szkolenia będzie obejmował również przepisy BHP, zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych przyczyni się do wzrostu ich szans na wyjście z obszaru szczególnie zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowoduje płynne oraz aktywne odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Programy realizowane przez Służbę Więzienną, zwiększają szanse skazanych na znalezienie pracy, pozwalają im uwierzyć w swoje możliwości i sens powrotu do społeczeństwa.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE