Reklama

Siedlce: Skąd się wziął Jacek?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ludwig Schneider, Wikipedia

Siedlce: Skąd się wziął Jacek? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wkrótce wykład w Sali Białej.

„Skąd się wziął Jacek? W poszukiwaniu kulturowych źródeł Atlasa na siedleckim ratuszu” – to myśl przewodnia wykładu Dariusza Kuziaka, redaktora naczelnego „Tygodnika Siedleckiego”. Odbędzie się on w czwartek, 28 listopada o godz. 18 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach (ul. Pułaskiego 6).
- Posąg Atlasa na wieży starego siedleckiego ratusza stoi od 250 lat. Podobne rzeźby zdobią m.in. pałace w Wilanowie, Białymstoku, Podhorcach oraz drezdeński Zwinger. Co je łączy? Z jakiego powodu je postawiono? Gdzie znajduje się najstarsza figura Atlasa? I dlaczego Herkules niekiedy również dźwiga ciężar, skoro Zeus kazał robić to Atlasowi? - zapowiadają organizatorzy.
Jak zdradzają, godzinna pogawędka o „osobach świat dźwigających” odpowie na te i inne pytania. Bogato ilustrowana zdjęciami wyprawa w głąb europejskiej mitologii, architektury i kultury przeniesie słuchaczy m.in. do Poczdamu, Amsterdamu, Wenecji i kilku innych miejsc - znanych, mniej znanych, a nawet takich, które już nie istnieją. W każdym z tych miejsc żyje cząstka siedleckiego „Jacka”.
Wykład jest realizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE