Reklama

SIEDLCE Ruszyła budowa magazynu logistycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SIEDLCE Ruszyła budowa magazynu logistycznego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jednej z działek przy ulicy Starzyńskiego w Siedlcach (po dawnych zakładach „Stalchemak”) wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

Budowa magazynu logistycznego, który będzie użytkowała jedna z największych firm kurierskich, ruszyła w Południowej Dzielnicy Przemysłowej. Inwestor, firma Optimo East Sp. z o.o. z Bydgoszczy planuje ukończenie prac w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

- Powstaną dwie połączone ze sobą hale: główna i dystrybucyjna. Jedna będzie miała 1600 m kw., a druga 1400. Do hali głównej będą dostarczane towary z całej Polski. Będzie ona miała 16 doków dla ciężarówek typu TIR. W hali dystrybucyjnej będzie 51 doków dla mniejszych samochodów, które mają rozprowadzać paczki do poszczególnych odbiorców. Hale będą miały 6 i 10 metrów wysokości, będzie też dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 700 m kw. Powstaną też place manewrowe i parkingowe na 14 tys. m kw., a przy wjeździe portiernia i punkt obsługi klienta, gdzie ludzie będą mogli przywozić paczki do dalszej dystrybucji - informuje Filip Zelba z firmy Bin Biuro Inżynierskie, głównego wykonawcy. 

 

Przewiduje się, że w tym miejscu zatrudnienie znajdzie około 80 osób.

 

Powstające centrum logistyczne ma w zamiarze obsługę rynku przesyłek kurierskich w promieniu co najmniej kilkudziesięciu kilometrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE