SIEDLCE Ruszyła budowa magazynu logistycznego

wiadomosci Na jednej z działek przy ulicy Starzyńskiego w Siedlcach (po dawnych zakładach „Stalchemak”) wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

red

Opublikowano: 21 sierpnia 2020 09:04 | Aktualizacja: 21 sierpnia 2020 09:04

Budowa magazynu logistycznego, który będzie użytkowała jedna z największych firm kurierskich, ruszyła w Południowej Dzielnicy Przemysłowej. Inwestor, firma Optimo East Sp. z o.o. z Bydgoszczy planuje ukończenie prac w pierwszym kwartale 2021 roku.

 

- Powstaną dwie połączone ze sobą hale: główna i dystrybucyjna. Jedna będzie miała 1600 m kw., a druga 1400. Do hali głównej będą dostarczane towary z całej Polski. Będzie ona miała 16 doków dla ciężarówek typu TIR. W hali dystrybucyjnej będzie 51 doków dla mniejszych samochodów, które mają rozprowadzać paczki do poszczególnych odbiorców. Hale będą miały 6 i 10 metrów wysokości, będzie też dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 700 m kw. Powstaną też place manewrowe i parkingowe na 14 tys. m kw., a przy wjeździe portiernia i punkt obsługi klienta, gdzie ludzie będą mogli przywozić paczki do dalszej dystrybucji - informuje Filip Zelba z firmy Bin Biuro Inżynierskie, głównego wykonawcy. 

 

Przewiduje się, że w tym miejscu zatrudnienie znajdzie około 80 osób.

 

Powstające centrum logistyczne ma w zamiarze obsługę rynku przesyłek kurierskich w promieniu co najmniej kilkudziesięciu kilometrów.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.