Reklama

SIEDLCE Powstał album prezentujący zbiory Muzeum Diecezjalnego

Opublikowano:
Autor:

SIEDLCE Powstał album prezentujący zbiory Muzeum Diecezjalnego   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 lipca w Siedlcach zaprezentowano pierwszy taki album wydany przez tę placówkę.

 - Ten album pokazuje, że Muzeum ma duszę” - tak mówił podczas promocji książki przedstawiającej zbiory Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, Juliusz Chrościcki prof. zwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przewodniczący rady Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.  

 

- Chodzi o pokazanie całego zestawu przedmiotów, które są w Muzeum Diecezjalnym. Te najcenniejsze rzeczy są pokazane wśród innych, może nie tak wielkich artystycznie ale także ważne, m.in. sztuka Unitów” kontynuował prof. Chrościcki. Chwalił także wysoki poziom edytorski oraz bardzo starannie dobrany teks i ilustracje.

 

W promocji uczestniczył także udział polski historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jerzy Miziołek, który także nie krył zachwytu nad albumem. Zachęcił aby prześledzić tę książkę i zwrócić uwagę na jej układ, który zaczyna się od dzieł wybitnych a kończy się na arcydziełach.

 

Dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Robert Mirończuk zaprezentował obecnym tę pozycję książkową omawiając poszczególne rozdziały a Mirosław Zdrodowski, który zajmował się stroną graficzną opowiedział o dwuletniej pracy nad tym albumem.

 

Promocja książki pod tytułem  „Zbiory Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Nie tyko El Greco” odbyła się w auli Liceum Katolickiego .Album można już nabyć w siedzibie Muzeum Diecezjalnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE