SIEDLCE: Pani Janina skończyła sto lat

foto Urząd Miasta Siedlce

wiadomosci Pani Janina Uziak miała szczególne powody do świętowania.

ŁP

Opublikowano: 17 lipca 2020 12:13 | Aktualizacja: 17 lipca 2020 12:13

  

Życzenia z okazji setnej rocznicy urodzin złożyli Pani Janinie Prezydent  Andrzej Sitnik oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Andrzej Leszkowicz. Podczas spotkania nie zabrakło urodzinowego tortu a zebrani goście odśpiewali Jubilatce „200 lat”. Uroczystość odbyła się 10 lipca. 

 

Pani Janina Uziak urodziła się 10 lipca 1920 roku w Borkach Siedleckich. Ukończyła 3 klasy szkoły podstawowej w Borkach. Mając 18 lat wyszła za mąż za Czesława Popka z Brzozowa. Tam, razem z mężem, prowadziła 13 hektarowe gospodarstwo rolne. Mąż chorował ok. 8 lat. Zmarł w 1957 roku. Po dwóch latach Pani Janina wyszła powtórnie za mąż. Wybrankiem został Antoni Uziak.

W 1963 roku sprzedała gospodarstwo rolne i przeprowadziła się do Siedlce, gdzie mieszka do chwili obecnej. Pracowała jako woźna w szkole podstawowej 5 lat a następnie w Technikum Elektrycznym w Siedlcach. Potem zachorowała i dostała rentę inwalidzką. W marcu 2010 roku zmarł mąż. Pani Janina nie doczekała się potomstwa, ale otacza Ją kochająca rodzina.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.