SIEDLCE: Nowy sprzęt dla 18. Dywizji

wiadomosci W Siedlcach odbyła się wizyta Mariusza Błaszczaka, szefa Ministerstwo Obrony Narodowej z dowódcami i żołnierzami 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Łukasz Prusak

Opublikowano: 6 lipca 2020 09:43 | Aktualizacja: 6 lipca 2020 09:44

Minister przyjął meldunek od gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego o osiągnięciu wstępnej gotowości operacyjnej przez 18 Dywizję Zmechanizowaną.


Podczas spotkania z żołnierzami minister przekazał żołnierzom 18 Batalionu Dowodzenia z Siedlec dwa wozy dowodzenia na podwoziu Rosomak, karabinki GROT, pistolety VIS-100, karabiny 7,62 mm BOR, kamizelki KWM-02 oraz radiostacje RRC-9211. Ministrowi towarzyszył dowódca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. Jarosław Mika.

 

Producentami wozów dowodzenia są Rosomak SA (pojazd) i WB Electronics (elektronika). Wozy zostały również wyposażone w kamuflaż wielospektralny od Grupy Lubawa.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.