Reklama

Siedlce: Król lew i Dziady

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CKiS Siedlce

Siedlce: Król lew i Dziady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszły czwartek i piątek Teatr Smyka i Teatr Mądrego Widza.

W jego ramach na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce zobaczymy spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa.
14 listopada o godz. 8.40 i 10.10 będzie to „W krainie króla lwa”. To wzruszająca historia na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów w historii - „Króla Lwa”, opowiedziana w autorskim scenariuszu za pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych masek i pulsujących, etnicznych rytmów, przeniesie widzów w  kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Niepowtarzalnego wymiaru widowiska dopełnią żywiołowo wykonane piosenki połączone z precyzyjną choreografią, które wzbogacą teatralną inscenizację dostarczając najmłodszym widzom wielu niezapomnianych  wrażeń.
„W krainie króla lwa” powróci też 15 listopada. Później - o 10.10 i 11.40 młodzi siedlczanie zobaczą trochę klasyki.
„Ignacy Krasicki. Bajki” to spektakl inspirowany najpopularniejszymi bajkami autora, m.in.: „Ptaszki w klatce”, „Szczur i kot”, „Pan i pies” i „ Kruk i lis”. Reżyser spektaklu , podobnie jak autor, piętnuje ludzkie wady, obrazując je na zwierzęcych bohaterach. Spektakl z bogatą oprawą muzyczną i barwnymi kostiumami.
W piątek także „Dziady” Adama Mickiewicza. Ambicją twórców najnowszej produkcji Teatru Współczesnego jest próba przełożenia cennej tradycji literackiej na wrażliwość współczesnego widza, a dzięki temu wciągnięcia go w świat wyobraźni poety. Celem oryginalnego kolażu obrazów z „Dziadów” wileńsko-kowieńskich, wzbogaconego fragmentami scen z części III, jest przybliżenie dzisiejszemu młodemu odbiorcy fenomenu Mickiewiczowskiego dzieła.
Więcej informacji w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE