Reklama

Siedlce kontra białaczka - Julka i inni liczą na Twoją pomoc!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Siedlce kontra białaczka -  Julka i inni liczą na Twoją pomoc! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja DKMS oraz lokalni koordynatorzy i wolontariusze po raz kolejny organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie Siedlec.

Dotychczas w Siedlcach  zarejestrowało się 5575 potencjalnych Dawców. Wśród nich jest już 19 osób, które oddały cząstkę siebie, aby podarować szansę na życie potrzebującym Pacjentom. Imponujące są wyniki akcji, których bohaterami byli realni pacjenci. Warto wspomnieć o akcji  „Dwie krwinki dla Karinki” z  2019 roku, podczas której 634 osób postanowiły wesprzeć potrzebujących pacjentów. W organizacji akcji zawsze biorą udział Wolontariusze, bez których zarejestrowanie tylu potencjalnych Dawców byłoby niemożliwe. „W akcję dla Karinki zaangażowanych było ponad 50 wspaniałych Wolontariuszy – głównie z siedleckiego „Elektryka”. Naszym hasłem przewodnim były słowa, że warto pomagać, bo dobro wraca. Każdego dnia wkładaliśmy w naszą pracę całą swoją energię, co poskutkowało ogromnym sukcesem podczas rejestracji potencjalnych Dawców. Pomaganie daje ogromną satysfakcję, a teraz, kiedy ponownie potrzebne jest wsparcie, każdy z nas może się włączyć. To nic nie kosztuje, a może dać szansę dla wielu ludzi. Sama oddałam komórki macierzyste niespokrewnionemu biorcy i proszę mi wierzyć, że są to uczucia nie do opisania – od strachu o chorego, po szczęście, że można mu dać nadzieję. Gorąco zachęcam do rejestracji w bazie Fundacji DKMS”- mówi Emilia, inicjatorka akcji oraz Dawca rzeczywisty.

 

„Mieszkańcy Siedlec  wielokrotnie pokazali, że są gotowi wspierać osoby chore na nowotwory krwi – mówi Kamil Stachowicz Koordynator ds. Rekrutacji Dawców –W tym roku znowu wracamy. Tym razem bohaterem akcji jest Julka, czteroletnia, słodka dziewczynka, która marzy o powrocie do przedszkola i koleżanek.

 

Poniżej przedstawiamy historię Julki:

Julia ma 4 lata i wraz z mamą  Agnieszką, tatą Michałem i starszą siostrą Natalią mieszka w Siedlcach. Stąd  pochodzi też większość ich rodziny i znajomych. Dotychczas życie rodziny toczyło się bardzo spokojnie. Jednak w czerwcu tego roku wszystko uległo zmianie. Julka miała obchodzić swoje urodziny, czekała na urodzinową imprezę, natomiast życie napisało swój scenariusz i spędziła je na oddziale onkologii, ponieważ usłyszała diagnozę – HLH, czyli bardzo rzadkie zaburzenie hematologiczne

W przyszłości Julka chce zostać lekarzem. Lubi układać puzzle, rysować kredkami, malować farbami, grać w gry planszowe, a także jeździć na rowerze. Jej ulubioną bajką jest Świnka Peppa. Nie może doczekać się powrotu do przedszkola, ponieważ tęskni za swoimi koleżankami i chciałaby się z nimi normalnie bawić. Jednak do tego potrzebna jest pomoc Dawcy.

 

Rodzice Julki apelują: „Zwracamy się do Państwa o pomoc dla naszej czteroletniej córki Julki, która będzie potrzebowała przeszczepu szpiku od Dawcy. Dlatego prosimy w miarę możliwości o rejestrowanie się w bazie potencjalnych Dawców szpiku, co może uratować nie tylko nasze dziecko, ale również innych potrzebujących”.

 

Rodzina, przyjaciele i lokalni wolontariusze Fundacji DKMS chcą działać. Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem: „Julka i Inni liczą na Twoją pomoc!” ruszyły pełną parą zaangażowano wiele osób i oczywiście media. Czekamy na Ciebie!

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia: Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (85% wszystkich pobrań), Pobranie szpiku z talerza kości biodrowej  (15% wszystkich pobrań)


Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć  TU  i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja. 

 

Ponadto każdy, kto chce się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku ma możliwość  zamówienia tzw. ”Zestawu na 5!” zawierającego 10 pakietów rejestracyjnych, który umożliwia zarejestrowanie znajomych i rodziny. Wystarczy tylko wysłać mail na  adres zestaw@dkms.pl z dopiskiem „Julka i Inni liczą na Twoją pomoc!”, w treści maila wpisując imię i nazwisko oraz  telefon kontaktowy. W ciągu dwóch dni roboczych skontaktuje się koordynator, który opowie o szczegółach. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku w bazach, tym więcej szans na życie dla Pacjentów takich jak Julka.

 

Na oddziałach hematologicznych są tysiące osób, które zmagają się z nowotworem krwi. Szacuje się,  że w Polsce co 40 minut ktoś słyszy taką diagnozę, co daje ponad 13 000 osób rocznie. Blisko 700 Pacjentów kwalifikowanych jest do przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Wszystkie te osoby potrzebują Twojej pomocy!

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE