Reklama

Siedlce 54. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast

Opublikowano:
Autor:

Siedlce 54. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Siedlcach w 2019 roku doszło do 1269 kolizji i wypadków. Tym samym na każdych 1000 jego mieszkańców przypada 16,3 zdarzeń drogowych.

 Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Na 54. miejscu uplasowały się ex aequo dwa miasta - Siedlce oraz Pruszków. W Siedlcach, podobnie jak w Pruszkowie na 1000 mieszkańców przypada 16,3 zdarzeń drogowych. Najgorzej w całej Polsce wygląda sytuacja w Katowicach, które zajmują ostatnie miejsce w rankingu. Tam na 1000 mieszkańców przypadają aż 23,9 zdarzenia drogowe. Najlepiej natomiast wypada Kędzierzyn-Koźle, w którym na 1000 mieszkańców przypada 7,0 zdarzeń drogowych. Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji. 

Średnia stawka za OC w Siedlcach
Sieć i rodzaj dróg, a także statystyki wypadkowe to tylko niektóre czynniki mające wpływ na wysokość obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Ile w takim razie w 2019 roku płacili kierowcy z Siedlec za ubezpieczenie OC? Okazuje się, że 659 zł. Warto zaznaczyć, że województwo mazowieckie jest jednym z trzech województw w Polsce z najwyższą średnią stawką za OC. Jednak stawka w Siedlcach na tle całego kraju nie wypada najgorzej. W stosunku do średniej w województwie mazowieckim, kierowcy z Siedlec płacili o 109 zł mniej. Jednocześnie jest to aż o 231 zł mniej w porównaniu do stolicy województwa mazowieckiego - Warszawy. Biorąc pod uwagę średnią krajową, kierowcy z Siedlec płacili o 30 zł mniej. Najdrożej na tle całej Polski wypada Wrocław. Tam kierowcy za OC płacą średnio 939 zł. Natomiast najtaniej było w Mielcu, gdzie kierowcy za obowiązkową polisę komunikacyjną płacili średnio 515 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE