Reklama

Sam sobie zrób dokumenty ZUS

Opublikowano:
Autor:

Sam sobie zrób dokumenty ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe ułatwienie dla przedsiębiorców.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza samoobsługę na profilach płatników składek na Platformie Usług Elektronicznych.
Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego, tłumaczy, na czym w praktyce polega zmiana:
- Do tej pory przedsiębiorcy, którzy chcieli otrzymać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzenie, że są płatnikami składek, czy na przykład informacje o stanie konta w ZUS, składali u nas wniosek, a my wystawialiśmy takie dokumenty. Teraz poprzez Platformę Usług Elektronicznych przedsiębiorcy sami mogą sobie stworzyć te dokumenty, które posiadają elektroniczną pieczęć ZUS i będzie honorowany przez instytucje zewnętrzne.
Przedstawiciel instytucji, w której przedsiębiorca złoży samodzielnie przygotowane potwierdzenie z danymi z ZUS, będzie mógł je potwierdzić online. Wystarczy, że wejdzie na stronę www.zus.pl i skorzysta ze specjalnej wyszukiwarki udostępnionej przez ZUS.
W najbliższych miesiącach na Platformie Usług Elektronicznych pojawią się kolejne nowości, m.in. w zakresie formularzy A1 (delegowanie pracowników), jak i rocznych rozliczeń składkowych. Dla lekarzy ZUS wprowadzi także nowy, bardziej przyjazny, kreator do wystawiania e-zwolnień.
Jeśli nie posiadamy profilu, warto go założyć i dołączyć do grona ponad 3 milionów użytkowników PUE. Wystarczy wejść na www.pue.zus.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE