Reklama

Są za mniejszościami seksualnymi. Znajdą poparcie?

Opublikowano:
Autor:

Są za mniejszościami seksualnymi. Znajdą poparcie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Facebooku rusza strona „LGBT Siedlce - sympatycy”.

Nasz portal dotarł do pomysłodawcy profilu, który - w obawie przed atakami personalnymi - działa anonimowo. Mówi on, że pomysł jest gestem solidarności wobec tego, jak mniejszości seksualne są dziś traktowane w Polsce.

- Strona powstaje jako wyraz sprzeciwu wobec narastającej nienawiści skrajnej prawicy, czego widomym znakiem były wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku 20 lipca - tłumaczy.

Jak dodaje, same Siedlce nie są przesiąknięte nadmierną obecnością skrajnej prawicy, a to zdecydowanie działa na korzyść pozycji ruchu LGBT:

- Obecny włodarz miasta, Andrzej Sitnik, to człowiek otwarty na wszelkie inicjatywy na rzecz różnorodności i promocji tolerancji, aczkolwiek odbywające się z poszanowaniem prawa oraz swobodą wypowiedzi wszystkich uczestników dyskursu politycznego.

Strona ma koordynować działania na rzecz wspierania mniejszości seksualnych w Siedlcach i okolicach oraz promować ideały LGBT. Być może też wkrótce przekształci się z inicjatywy online w działalność w zdecydowanie większym gronie. Aktualnie poszukiwani są ochotnicy.

Twórca profilu zdaje sobie jednak sprawę, że w naszym mieście promocja LGBT nie będzie cieszyła się poparciem wszystkich mieszkańców.

- Ale szanujemy ich odmienność poglądów i zachęcamy do dialogu - komentuje. - Siedlce nie powinny być areną walki ideologicznej. Polityka niech zostawi kwestie społeczne z boku. Nie zamierzamy nikogo atakować. Skrajności uznajemy za szkodliwe oraz niegodne społeczeństwa demokratycznego - kończy.

A co nasi Czytelnicy na taką inicjatywę? Czekamy na Państwa komentarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE