Reklama

Są stypendia dla uczniów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Są stypendia dla uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór do nowej edycji programów stypendialnych Caritas Diecezji Siedleckiej.

Do 30 września uczniowie naszej diecezji mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów w ramach programów „Skrzydła” i „Dwa Talenty”. Dzieci i młodzież z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej mogą uzyskać wsparcie na okres 10 miesięcy.
- Program „Skrzydła” umożliwia zakup niezbędnej odzieży, przyborów i podręczników szkolnych, jak również opłaty za dojazd do szkoły czy zakwaterowanie w bursie. By zmotywować dzieci i młodzież do osiągania lepszych wyników w nauce oraz odkrywania swoich talentów połowa, środków ze stypendium jest przeznaczona na opłaty za korepetycje, dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania czy wycieczki szkolne - informuje Anna Nowińska z Biura Prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej.
Jak dodaje, stypendium „Dwa Talenty” ukierunkowany jest na rozwój już odkrytej pasji u ucznia, więc całość kwoty można przeznaczyć na zajęcia lub sprzęt związane z talentem dzieckiem np. zakup sprzętu muzycznego bądź uczestnictwo w obozie sportowym.
- Oba programy prowadzone są we współpracy z pedagogami szkolnymi, Parafialnymi Zespołami Caritas, Szkolnymi Kołami Caritas lub pracownikami naszych placówek, czyli osobami, które znają sytuację rodzinną dziecka i mogą monitorować rozwój dziecka korzystającego z pomocy - podkreśla A. Nowińska.
Program realizowany jest dzięki wsparciu Caritas Polska oraz indywidualnych darczyńców.
- W każdym momencie można wesprzeć dzieło, wpłacając dowolną kwotę na nasze konto z dopiskiem: „Skrzydła” lub „Dwa Talenty”. Wysokość rocznego stypendium to 1500 lub 2000 zł. Jednak każda mniejsza kwota ma znaczenie, bowiem przy ich zsumowaniu możemy do programu włączyć kolejne dziecko - kończy przedstawicielka Biura Prasowego siedleckiej Caritas.
Więcej informacji oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie www.siedlce.caritas.pl w zakładce programy oraz pod numerem telefonu: 780-061-313.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE