Reklama

Reklama

Ruszyła budowa dziennego domu dla seniorów w Jaszczowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: comjaszczow.pl

Ruszyła budowa dziennego domu dla seniorów w Jaszczowie  - Zdjęcie główne

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Jaszczowie działa już od ponad roku | foto comjaszczow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości A oprócz niego na terenie dawnego szpitala w Jaszczowie powstaje pralnia. Jednak nie taka zwykła, bo w całości pracę znajdą w niej osoby z niepełnosprawnościami.

Reklama

Dzięki działającemu od ponad roku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnemu w Jaszczowie miejsce, w którym dawniej leczyli się łęcznianie, znów zaczęło tęsknić życiem. Ale, tak jak dawny szpital nie miał dobrej sławy, tak obecny COM odwiedzają samorządowcy z całej Polski, aby podpatrzeć, jak utworzyć podobne centrum u siebie, a powiat zdobył za utworzenie COM nagrodę w ogólnopolskim konkursie.

Teraz obok centrum opiekuńczo-mieszkalnego powstają kolejne miejsca tworzone z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami.

Jednym z nich jest dzienny dom seniora, w którym najstarsi mieszkańcy naszego powiatu będą mogli m.in. brać udział w spotkaniach ze specjalistami czy skorzystać z rehabilitacji i różnych form zajęć edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych.

Starostwo podpisało już umowę na budowę dziennego domu dla seniorów z  lubelską firmą remontowo-budowlaną Mirosława Szabata Miron-Bud, która zaoferowała wykonanie inwestycji za 449 tys. zł (z sześciomiesięcznym terminem wykonania prac i 72 miesiącami gwarancji).

Nawiasem mówiąc, firma Miron-Bud, buduje obecnie nowe skrzydło powiatowego szpitala w Łęcznej, a także Zakład Aktywności Zawodowej (pralnię), również na terenie dawnej lecznicy. Miron-Bud zbudował także Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Jaszczowie.

Na terenie byłego szpitala w Jaszczowie, zarząd powiatu chce docelowo umieścić cztery instytucje: obok istniejącego już Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego i rozpoczętego domu seniora, zakład aktywności zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami w postaci pralni (który również już się buduje, a koszt inwestycji wynosi 1,939 mln zł), a także zakład opiekuńczo-leczniczy.  

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy