Reklama

Rowerzysta wjechał w grupę przedszkolaków

Opublikowano: wt, 6 cze 2017 12:59
Autor: | Zdjęcie: mazowiecka.policja.gov.pl

Rowerzysta wjechał w grupę przedszkolaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (5.06) w Siedlcach na ul. Pułaskiego mężczyzna poruszający się rowerem po chodniku wjechał w grupę przedszkolaków i oddalił się z miejsca zdarzenia.</b>

Jak wynika z ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia rozpędzony rowerzysta potrącił opiekunkę dzieci  oraz troje maluchów, które upadły na chodnik. Dwójka poszkodowanych dzieci w wieku lat pięciu trafiła do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

W związku z przedmiotowym zdarzeniem Komenda Miejska Policji w Siedlcach ponownie przypomina, iż zgodnie z art. 33 ust 5 Ustawy z dnia 20.06.1997 r. Prawa o ruchu drogowym korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo gdy:

  1. opiekuję się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem,
  2. szerokość chodnika wzdłuż drogi po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów,
  3. warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiat, ulewa, gołoledź, gęsta  mgła).
Kierujący rowerem korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Nie stosując się do wyżej cytowanych zasad rowerzysta popełnia wykroczenie z art.97 kodeksu wykroczeń którego znamiona określa się jako wykraczanie przeciwko przepisom  Ustawy Prawa o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jego podstawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE