Reklama

Reklama

PROgram Siedlce – dla ludzi i o ludziach

Opublikowano: śr, 10 sty 2018 15:22
Autor: | Zdjęcie: AD

PROgram Siedlce – dla ludzi i o ludziach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><b>PROgram Siedlce to ciekawe miejsca, w których warto spędzić czas. PROgram Ludzie to seria inspirujących filmów o niezwykłych ludziach. PRO Kobiety to grupa wyjątkowych kobiet, które od życia chcą czegoś więcej. O tych wszystkich inicjatywach opowiedziała nam Anna Dyńka, jedna z pomysłodawczyń tych projektów.&nbsp;</b></p>

Reklama

W Siedlcach nie ma czasu na nudę!

PROgram Siedlce to inicjatywa, która ma pokazać, że w Siedlcach nie ma czasu na nudę. Anna Dyńka oraz Patryk Dzido zabiorą Was w najciekawsze miejsca w naszym mieście, miejsca o których może nigdy nie słyszeliście, a które warto odwiedzić. PROgram Siedlce to nie jest nowa siedlecka telewizja czy portal informacyjny, to ludzie, którzy chcą zrobić coś dobrego dla Siedlec. Rozpromować nasze miasto, pokazać, że jest warte uwagi. Nie robią tego w celach zarobkowych, a dla siebie i dla Was drodzy siedlczanie!Kilkakrotnie słyszałam, że Siedlce to nudne miejsce, że nie ma tu ciekawych ludzi, bo wszyscy tacy wyjechali do innych miast. Ja kompletnie nie zgadzam się z tą opinią, dlatego chcieliśmy pokazać te wszystkie fajne miejsca i niesamowitych ludzi, którzy znajdują się w Siedlcach. – mówi Anna Dyńka. Inspirujący ludzie

PROgram Ludzie to projekt dzięki któremu będziemy mieli okazję poznać ciekawych siedlczan, osoby, które mają jakąś pasję, robią fajne rzeczy i chcą się nimi podzielić z innymi. Może dzięki temu i Wy ruszycie się z kanapy i zaczniecie działać. Nie krytykować, komentować i hejtować  – to każdy potrafi – a "coś" robić. Właśnie do takiego działania, poprzez ten projekt, chcą nas nakłonić twórcy PROgramu Ludzie – Ania i Patryk. Bierzmy więc przykład z nich i ich gości! 

Nie chodzi nam tylko o osoby, które osiągnęły coś, co potocznie uznawane jest za sukces. Mamy zgłoszone do nakręcenia filmów również osoby, które są „cichymi bohaterami” , bardzo oddanymi innym. Osoby, które robią mnóstwo dobrego, w czym warto ich wspierać. Uczniowie zgłaszają nam np. swoich nauczycieli, mieszkańcy blokowisk swoich sąsiadów. – podkreśla Ania. 

Jeśli Ty też znasz osoby, które podziwiasz i widzisz, że warto powiedzieć o nich głośno, możesz je zgłosić do propozycji nakręcenia reportażu. Ideą PROgramu Siedlce jest to, aby było tworzone przez mieszkańców miasta, Twoje zdanie będzie cenną wskazówką dla twórców! Kobiety górą!

Ostatnim z filarów PROgramu Siedlce są PRO Kobiety. Są to spotkania rozwojowe dla kobiet, które mają być inne niż te, które do tej pory można było spotkać. Ania, jedna z 9. pomysłodawczyń tego projektu wyjaśniła to nam na przykładzie:

Gdy uczyłaś się chodzić nie potrzebowałaś rad ekspertów. Twój postęp wynikał z obserwacji bliskich osób oraz wyważenia środka ciężkości metodą prób i błędów. Inspirowałaś się zachowaniem dorosłych i nie bałaś się zaryzykować. W taki sam sposób PRO Kobiety przekazują swoją wiedzę – bez narzucania konkretnej formy, inspirują swoim doświadczeniem i wspierają podczas robienia pierwszych kroków. Jeśli kobieta chce zadbać o siebie i swój rozwój osobisty we własnym tempie, wśród miłego wsparcia innych kobiet – zapraszamy do PRO Kobiet. Naszym celem jest rozbudzenie tego, co z różnych przyczyn zostało uśpione w kobietach. Tworzymy miejsce, w którym jednocześnie można brać i dawać z siebie. 

Same spotykałyśmy się z tym jak ciężko być kobietą we współczesnym świecie, jak ciężko się odnaleźć, bo my bardzo dużo od siebie wymagamy nie potrafiąc dostrzec tego co już mamy, takich naszych małych sukcesów. –  dodaje Ania.

O wszystkich problemach, z którymi borykają się na co dzień kobiety, siedlczanki (i nie tylko) będą miały okazję porozmawiać na spotkaniach PRO Kobiet. Panie będą mogły wymienić się swoimi doświadczeniami oraz nabyć nowe ciekawe znajomości. Spotkania będą darmowe i mają się odbywać raz w miesiącu. Pierwsze zaplanowane jest na 31 stycznia. 

PRO Kobiety nie będą opierać się na tym, że przyjdzie jakaś grupa kobiet, które są kobietami sukcesu i będą mówić innym jak trzeba żyć. Każdy ma w sobie jakieś doświadczenie i może być inspiracją dla innych. Warunkiem uczestnictwa będzie opowiedzenie czegoś o sobie, podzielenie się swoim doświadczeniem, swoją wiedzą, ale dopiero wtedy, gdy uczestniczka spotkania poczuje się na to gotowa. – informuje Ania. 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.