Reklama

Potrzeba 180 tys.zł, żeby naprawić serce Ignasia

Opublikowano:
Autor:

Potrzeba 180 tys.zł, żeby naprawić serce Ignasia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chłopczyk urodził się bowiem z bardzo skomplikowaną wadą serca o nazwie HLHS. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc.

Artur i Agnieszka Szpyrkowie muszą zebrać 180 tysięcy złotych, aby syn przeszedł operację w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Czasu jest niewiele, bo musi się odbyć jeszcze w 2020 roku. Niestety, 5-osobowej rodziny, w której pracuje tylko pan Artur (żona zajmuje się dziećmi), nie stać na finansowanie leczenia i rehabilitacji Ignacego. Dlatego zwrócili się do siedleckiej Caritas z prośbą o wsparcie.

- Jego serduszko nigdy nie będzie naprawione i zawsze będzie funkcjonowało inaczej niż zdrowe – tłumaczy pani Agnieszka. Chłopiec żyje tylko dlatego, że został odpowiednio zdiagnozowany już zanim przyszedł na świat w czerwcu 2016 roku. To dzięki badaniom prenatalnym można było zapewnić mu w porę właściwą opiekę lekarską. Rodzice wierzą jednak, że to Pan Bóg tak zaplanował. Ignaś urodził się z niedorozwojem lewej części serca - wadą zwaną w skrócie HLHS.

Ignacy przez pierwsze 1,5 roku życia wielokrotnie przebywał w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziałach kardiochirurgii i kardiologii. Korekta wady jego serca wymaga kilkuetapowego leczenia operacyjnego. Do tej pory przeszedł 3 operacje na otwartym sercu, szereg innych mniej inwazyjnych zabiegów i znaczną ilość badań. W oczekiwaniu na kolejną operację, Ignaś korzysta z zabiegów rehabilitacyjnych, aby nabrać sił i właściwie się rozwijać. Wyczekiwanej operacji podejmie się prof. Edward Malec, wybitny kardiochirurg. Warunkiem kluczowym mającym wpływ na powodzenie jest przeprowadzenie kolejnego leczenia operacyjnego w optymalnym dla niego czasie. Zbyt długie odraczanie terminu operacji spowoduje, że jego serduszko będzie coraz słabsze, aby zasilić cały organizm. Wiąże się to z bardzo wysokim ryzykiem powikłań podczas dalszego jego wzrostu, a następnie także z zagrożeniem jego życia. Na operację w Polsce chłopiec musiałby czekać nawet do kilku lat, dlatego zostanie ona przeprowadzona w Niemczech. W przyszłości najprawdopodobniej Ignacego czeka przeszczep serca.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Ignacego Szpyrki. Każdy, kto zechce wesprzeć chłopca, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.

z dopiskiem: „49313 – Szpyrka Ignacy".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE