Reklama

Potrójny sukces funkcjonariusza z ZK Siedlce podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Potrójny sukces funkcjonariusza z ZK Siedlce podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach. - Zdjęcie główne

Prywatnie kpt. Adam Łukasik jest zawodnikiem II-ligowego Klubu szachowego "Skoczek Siedlce".

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kpt. Adam Łukasik zajął II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych i III miejsce w turnieju szachów klasycznych podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach. Ponadto zdobył tytuł "Najlepszego Szachisty Służby Więziennej".

W dniach 25-30 sierpnia w Głuchołazach do rywalizacji stanęli najlepsi szachiści służb mundurowych w Polsce. W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący: Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Służby Celno-Skarbowe, Państwową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne (także członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych) aktualnie pełniący służbę oraz Emeryci i Renciści tych Służb.

 

Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach po raz kolejny mocno zaakcentował swój udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych odnosząc potrójny sukces. Kpt. Adam Łukasik zajął:  II miejsce w turnieju szachów błyskawicznych, III miejsce w turnieju szachów klasycznych. Ponadto zdobył tytuł "Najlepszego Szachisty Służby Więziennej".

 

 Podczas uroczystego zakończenia turnieju kpt. Artur Pikuła reprezentujący Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu wręczył zwycięzcy okolicznościowy puchar oraz statuetkę "Najlepszego Szachisty Służby Więziennej".

 

Zawody zostały objęte patronatem Ministrów: Obrony Narodowej, Sprawiedliwości, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezesa Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Organizatorem Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach był Urząd Miejski w Głuchołazach

 

Prywatnie kpt. Adam Łukasik jest zawodnikiem II-ligowego Klubu szachowego "Skoczek Siedlce". Wśród licznych pana sukcesów Adama wymienić należy: iż od 2017 r. jest Mistrzem Służby Więziennej w szachach, w 2019 r. w COSSW w Kaliszu podczas I Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Szachach pokonał przeciwników we wszystkich kategoriach. Podkreślenia także wymaga zajęta wysoka, druga lokata w Turnieju Głównym IV Mistrzostw Polski Administracji Publicznej w Szachach, które odbyły się w grudniu 2018 r. 

 

Gra w szachy rozwija umiejętność logicznego myślenia i inteligencję. Pobudza krytyczne myślenie, zwiększa pewność siebie i pozytywnie wpływa na pamięć. Pomaga trenować myślenie przyczynowo-skutkowe oraz zależności między zdarzeniami. Rozwój wspomnianych umiejętności z pewnością sprzyja optymalnemu planowaniu i wykonywaniu zadań służbowych w każdej formacji mundurowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE