Reklama

Posłuchaj opowieści o Czarnobylu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Posłuchaj opowieści o Czarnobylu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro w Siedlcach spotkanie z fotoreporterem Maćkiem Nabrdalikiem.

To polski członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), National Press Photographers Association The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010). Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach w: Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji i Polsce.
Maciek Nabrdalik będzie bohaterem czterdziestego szóstego już spotkania w ramach cyklu „VITO exTrEAM”. Organizatorzy zapowiadają, że nie powinno na nim zabraknąć „wszystkich ciekawych świata i kochających fotografię”.
- Opowiem o tych podróżach, które składają się na moją książkę „Homesick” - zdradza sam Nabrdalik. - Jest to książka o socjologicznych konsekwencjach katastrofy w Czarnobylu. Wszyscy bohaterowie tej książki, także ci, którym udało się wrócić, spotykają się w tęsknocie za tym, co bezpowrotnie stracili. Za domem. Tytuł książki, „Homesick”, to bardzo „pojemne” angielskie słowo. „Homesick” oznacza tęsknotę za domem, ale mieści też dwa inne słowa: Home (dom) i Sick (chory). Ludzie, którzy wyjechali, tęsknią za utraconym domem. Ci, którzy mieszkają w zamkniętej strefie, mieszkają na ziemi skażonej, w „chorych” domach - dodaje.
Spotkania z autorem „Homesick” odbędą się:
- 23 października o godz. 18.00 w Siedlcach - aula Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego (ul. Prusa 12),
- 24 października o godz. 18.00 w Łosicach - Łosicki Dom Kultury (ul. Piłsudskiego 4),
- 25 października o godz. 18.00 w Miedzyrzecu Podlaskim - sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Warszawska 37).
Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE