Reklama

Reklama

Ponad 5 milionów złotych na siedlecką kardiologię

Opublikowano: czw, 1 mar 2018 08:29
Autor: | Zdjęcie: szpital.siedlce.pl

Ponad 5 milionów złotych na siedlecką kardiologię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (28.02) Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach podpisał&nbsp;umowę na wdrożenie projektu koordynowanej, kompleksowej opieki kardiologicznej.</b>&nbsp;

Reklama

Celem projektu jest wdrożenie przez Szpital efektywnych metod leczenia, profilaktyki oraz wtórnej prewencji jako nowoczesnych działań zapobiegających wykluczeniu osób po przebytych incydentach wieńcowych z aktywności zawodowej czy samodzielnego życia. `

Pacjenci, którzy są po zabiegach elektroterapii, po wszczepionych stymulatorach, po zabiegach kardiochirurgicznych, a także – i jest to dla nas kolejne wyzwanie – wymagający rehabilitacji z powodu niewydolności krążenia, będą mieli dostęp do najnowocześniejszych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. – mówi ordynator Oddziału Kardiologicznego Marek Gajewski.

Zgodnie z projektem Szpital zakupi nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, a także wyposażenie do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej, między innymi przewidziano: wymianę angiografu ukierunkowaną na odtworzenie funkcji dotychczas posiadanego z nowym zobrazowaniem wraz z wyposażeniem technologicznym i wymianę defibrylatorów w Oddziale Kardiologicznym. O dodatkowe elementy i oprogramowanie zostaną rozbudowane aparaty: tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także zestaw do ablacji. Ponadto zakupione zostaną zestawy do rehabilitacji kardiologicznej stacjonarnej i dziennej wraz z hybrydową telerehabilitacją kardiologiczną. Nowością będą urządzenia peryferyjne wykorzystujące sieć telefonii komórkowej z możliwością zdalnej oceny, zmiany programu treningu, rejestracji, przesyłania EKG lub wartości ciśnienia tętniczego, dzięki czemu pacjent będzie pod kontrolą lekarzy i fizjoterapeutów również w domu.

Całkowita wartość projektu: 7 006 210,00 zł.

Kwota dofinansowania: 5 467 368,00 zł.

1 534 660,00 – stanowią środki Samorządu Województwa Mazowieckiego.

4 182,00 – stanowią środki własne Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.

Źródło: szpital.siedlce.pl 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.