Reklama

Pomóżmy w leczeniu Krzysia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum rodzinne

Pomóżmy w leczeniu Krzysia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chory Krzyś ze Stoku Lackiego czeka na pomoc.

Pani Iza ze Stoku Lackiego ma 23 lata. Jak opowiada, pierwszy raz została mamą w 2013 r. kiedy urodziła córeczkę Nikolę.
- W 2015 r. na świat przyszedł Krzyś, długo oczekiwany braciszek i synek - mówi portalowi siedlcesiedzieje.pl. - Pierwsza informacja: wada serduszka (niedomykalność zastawki trójdzielnej). Zaczęły sie badania i diagnozy. Byliśmy załamani, ale się nie poddawaliśmy. Niestety okazało się, że Krzyś miał wylew OUN lewostronny, dlatego jego lewa półkula mózgu nie pracuje. Po 2 miesiącach na oddziale i codziennych badaniach stwierdzono, że Krzyś ma wnętrostwo i przepuklinę obustronna, co przemawiało za pierwszą operacją - relacjonuje.
Jak dodaje, na tym nie skończyły się nieszczęścia, które dotknęły jej rodzinę:
- W 2016 r. mój mąż, a tatuś dzieci, zdecydował, że odejdzie z tego świata. Musiałam sama wałczyć o dzieci i z choroba Krzysia. Potem, 6 miesięcy temu, dowiedzieliśmy sie, że mój synek ma padaczkę Rolanda oraz chorobę Hirschsprunga (brak zwojów na jelicie). Diagnoza lekarza: Krzyś choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Usłyszałam: „Pani dziecko będzie rośliną”. Dla mnie to był cios prosto w serce!
Krzyś wymaga stałej opieki przez co pani Iza nie może podjąć pracy. Jak opowiada naszemu portalowi, nie poddaje się i walczy. Dzięki jej zaangażowaniu w długą rehabilitację i leczenie chłopczyk zaczął samodzielnie siadać, a po dłuższym czasie - pełzać i gaworzyć.
- Niestety przed nami długa droga do osiągnięcia sukcesu. Na turnusie rehabilitacji neurologicznej dowiedziałam się, że Krzyś musi wycofać bardzo dużo ze swojej diety, dlatego teraz jego dieta jest dwa razy droższa niż dotychczas. Do kosztów dochodzą: stała rehabilitacja leczenie, turnusy i sprzęt potrzebny do codziennego funkcjonowania jest bardzo drogi. To wszystko jest bardzo kosztowne - podsumowuje ze smutkiem matka chłopca.
Każdy, kto chce wesprzeć finansowo leczenie Krzysia, może wziąć udział w zbiórkach organizowanych w internecie:
http://www.druzynablazeja.pl/brodzik-krzysztof/
https://pomagam.pl/8xzug8to

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE