Reklama

Pomóż uratować święta wielu ludzi!

Opublikowano:
Autor:

Pomóż uratować święta wielu ludzi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomóż uratować święta wielu ludzi!

Bank Żywności w Siedlcach od ponad 17 lat ratuje święta wielu setek osób w rejonie powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 1500 wolontariuszy zebrało ponad 20 ton jedzenia.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności.Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn,często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

-Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniempotrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru  innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidziećokoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe - podkreśla Roman Jałyński Dyrektor Banku Żywności w Siedlcach

 

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Siedlcach  przypomina, że dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięteefekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Siedlcach wraz z Partnerem Strategicznym tegorocznej zbiórki, marką Kamis, zachęcają do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Siedlcach systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

 

***                       

Wszystkie szczegóły na temat Świątecznej Zbiórki Żywności będą publikowane i aktualizowane na stronie www.bankzywnoscisiedlce.weebly.com oraz www.bankizywnosci.pl.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE