Reklama

Pomoc dla Kacpra Boruty. Trwa wyścig z czasem

Opublikowano:
Autor:

Pomoc dla Kacpra Boruty. Trwa wyścig z czasem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Złotówka do złotówki. I tysiące ludzi, którzy życzą Kacperkowi zdrowia – tak wygląda trwająca od 19 grudnia 2019 roku zbiórka dla Kacpra.

Chłopiec z Siedlec cierpi na SMA. Nie może czekać – jeśli nie uzbiera do końca marca 2020 roku ponad 9 milionów złotych na terapię genową, bezpowrotnie straci szansę na jej otrzymanie ratującą jego życie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o natychmiastową pomoc!

Rozpoznany u Kacperka Boruty rdzeniowy zanik mięśni (SMA) typu drugiego to cichy zabójca. Wszystko zaczyna się od obniżonego napięcia mięśniowego, braku odruchów głębokich, drżenia rączek. W momencie poznania diagnozy u syna, zaczyna się również dramat rodziców, którzy – jak mówią – zrobią wszystko, by ratować jedyne dziecko. Jak przeciętna polska rodzina, nie mają bowiem tylu pieniędzy.

Małżeństwo nawet nie chce myśleć, co może się stać, kiedy się nie pospieszą ze zbieraniem datków. Chłopiec z każdym dniem będzie miał coraz mniej siły w mięśniach, serce zwolni tempo swojej pracy, a przepona odmówi działania. Kacperek ostatecznie przestanie się całkowicie poruszać, przełykać, a na koniec - oddychać.

Nie możemy na to pozwolić! Tylko od natychmiastowej odpowiedzi na apel, chłopiec ma szansę, która już nigdy się nie powtórzy (warunkiem skuteczności terapii genowej jest poddanie się jej do 2. roku życia dziecka). Jedynie stanowcze działanie – wpłata nawet najmniejszej kwoty na rzecz chłopca - to szansa na pomyślny koniec tej historii. Odetchną wtedy zarówno rodzice, jak i wszyscy, dla których pieniądze mają zdecydowanie mniejszą wartość niż życie malucha.

Caritas Diecezji Siedleckiej założyła w celu pomocy Kacperkowi specjalne subkonto. Aktualnie jest ich w organizacji ponad 160.  - Zgłaszają się do nas zarówno chorzy, niepełnosprawni, jak i pogorzelcy. Wszystkim chcemy pomóc. Przypadek Kacperka jest jednak szczególny, ponieważ chłopiec musi „wyrobić się w czasie", a wiemy, że Kacperek ma go już bardzo mało - tłumaczy Agnieszka Trębicka, koordynator subkont w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę formę wsparcia chłopca w walce o zdrowie, prosimy o wpłaty na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: „49412 – Boruta Kacper". Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku na ten konkretny cel – wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000223111 z powyższym dopiskiem. Środki zostaną przeznaczone na kosztowną terapię genową w USA i rehabilitację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE