Reklama

Policja podsumowuje długi weekend

Opublikowano: wt, 20 cze 2017 09:43
Autor: | Zdjęcie: mazowiecka.policja.gov.pl

Policja podsumowuje długi weekend - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Podsumowując miniony długi weekend pod względem bezpieczeństwa na terenie powiatu siedleckiego należy stwierdzić, że przebiegł on spokojnie. W dniach od 14.06.2017 r. do 18.06.2017 r. siedlecka komenda nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, które zakłóciłyby jego przebieg.</b>

16 czerwca Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi dowodami przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Siedlcach o zastosowaniu wobec 51 – letniego mieszkańca gm. Zbuczyn tymczasowego aresztu na najbliższe 3 miesiące. Aresztowany podczas awantury z żoną kilkakrotnie uderzył 44 – letnią kobietę nożem w okolice szyi, twarzy i barków. Poszkodowana po dwóch dniach zmarła w szpitalu. Podejrzanemu grozi obecnie kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to w tym czasie doszło do 30 kolizji oraz zatrzymano 11 nietrzeźwych kierowców. Na drogach powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne lecz na szczęście nie było w nich ofiar śmiertelnych.

Do jednego z nich doszło 17 czerwca po godz. 21.00 w miejscowości Chlewiska. Podczas tego zdarzenia 20 – letni mieszkaniec Kotunia kierując bez wymaganych uprawnień samochodem ford puma z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”, w wyniku czego obrażeń ciała doznali kierujący oraz 19 – letni pasażer samochodu. Ja potwierdzono to podczas przeprowadzonego badania kierowca forda w chwili zdarzenia miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Natomiast wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym weekendowym  rekordzistą był 47 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego 18 czerwca ok. godz. 19.00 w miejscowości Stany Duże. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,9 promila alkoholu. Mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 lata, a przestępstwo tego typu zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE