Reklama

Reklama

Policja: Mandat zapłacisz kartą

Opublikowano: czw, 8 lut 2018 12:10
Autor: | Zdjęcie: www.portel.pl

Policja: Mandat zapłacisz kartą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Od początku lutego br. Komenda Miejska Policji w Siedlcach dysponuje ośmioma terminalami do obsługi transakcji bezgotówkowych.&nbsp;</b>

Reklama

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiejkomendy zostali już przeszkoleni w kwestii posługiwania sięterminalami. Wszystkie załogi pełniące służbęna drogach zostaną wyposażone w tego typu urządzenia. Oczywiściewybór formy płatności pozostaje po stronie osoby ukaranej mandatem. Policjancinadal będą wystawiać tradycyjne druki, ale chętni będą mogli skorzystaćz tej szybkiej formy płatności. Jak wszędzie można płacić zbliżeniowooraz przy użyciu kodu PIN. Osoba karana za wykroczenie może nieprzyjąć mandatu i stanąć przed sądem, a także przyjąć mandat kredytowanyi zapłacić w ciągu siedmiu dni.Łatwiej będzie zapłacićmandat, również obcokrajowcom.Obcokrajowcy nadal zobligowanisą do regulowania mandatu na miejscu wykroczenia w złotówkach, jednakteraz, oprócz formy gotówkowej, będą mieli również do wyboru płatnośćbezgotówkową. Zdarzały się sytuacje, że policjanci z obcokrajowcamijechali do bankomatu lub na pocztę po gotówkę, aby uiścić grzywnę,co było kłopotliwe i czasochłonne. Płatności bezgotówkowe znacznieusprawnią pracę policjantów i skrócą przebieg kontroli.Inna sprawa, to zwykła chęćpodążania z duchem czasu. Bardzo często policjanci wykonując czynnościna drodze, spotykali się ze zdziwieniem obywateli, którzy chcieli zapłacićmandat natychmiast, przy pomocy karty, i okazywało się, że w XXI wiekujeszcze nie jesteśmy do tego dostosowani.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.