Reklama

Planują święto rodziny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP 2 Siedlce

Planują święto rodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecka „Dwójka” uczestniczy w konkursie „Projektanci edukacji”.

Akcja to nowe oblicze konkursu przez 9 lat noszącego nazwę „Projekt z klasą”. Przeznaczony jest on dla szkół podstawowych (klasy I-III oraz IV-VIII) i wszystkich typów szkół ponadpodstawowych. Do konkursu można zgłosić pomysł na projekt edukacyjny. Konkurs składa się z 2 etapów. W pierwszym, zakończonym głosowaniem, obradami jury i przyznaniem grantów, grupy projektowe zgłaszają pomysły. Pozostałe 15 grantów przyznają internauci w głosowaniu.W drugim, zakończonym przyznaniem Złotych Grantów, uczestnicy opisują, jak zrealizowali swoje pomysły. Jury konkursu przyznaje 65 grantów w trzech kategoriach wiekowych – 60 w pierwszym etapie i 5 w drugim etapie.
W najnowszej edycji konkursu bierze udział Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach. Jej projekt nosi tytuł: „Rodzina najwyższą wartością”.
- Święto rodziny to doskonała okazja do wspólnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin - wyjaśniają pomysłodawcy. - To również budowanie pozytywnych wzorców, pokazanie w jaki sposób można spędzić czas, w gronie najbliższych. Festyn Rodzinny ma wzbudzać wśród uczestników przekonanie, że nie ma nic cenniejszego od wspólnie spędzonych chwil z bliskimi. Dzięki temu spotkaniu zapracowani rodzice będą mogli dzielić się radością ze swoimi dziećmi, cieszyć się z ich występów. Wspaniałe atrakcje dla całej rodziny: występ dzieci, wspólne czytanie, malowanie, tańce, rozgrywki sportowe, dmuchańce , degustacja i wiele innych niespodzianek, to zachęta do rodzinnego wyjścia z domu. Festyn będzie wydarzeniem, które oprócz dostarczenia wrażeń artystycznych  i sportowych, w naszej ocenie wpłynie na wzrost pozytywnego wizerunku szkoły  w oczach mieszkańców miasta Siedlce. Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie rodziców podczas pierwszego ogólnoszkolnego konkursu pod hasłem: „Rodzina najwyższą wartością” to nie tylko pomoc, kształcenie i wychowanie, ale także doskonała okazja do podniesienia samooceny dziecka. Wyłonienie laureatów konkursu i ogłoszenie wyników podczas tego wyjątkowego dnia, nada ciekawą oprawę temu wydarzeniu. Zorganizowana impreza kulturowa da rodzinom jak i mieszkańcom możliwość korzystania z przygotowanej oferty bezpłatnie. W przyszłości chcieli byśmy, aby to wydarzenie stało się w naszej szkole tradycją - dodają.
Podkreślają przy tym, że Projekt „Rodzina najwyższą wartością” będzie mógł pokazać, jak ważna jest w życiu każdego człowieka rodzina, która daje poczucie bezpieczeństwa, schronienie i bezwarunkową miłość.
- Obecnie cały świat funkcjonuje w przestrzeni cyfrowej. Nastał chaos w polskiej rzeczywistości. Życie nabrało bardzo dynamicznego tempa. Rodziny nie mają siły, czasu i pomysłu dla własnego dziecka. Przedstawiony projekt ukierunkowany jest na budowanie relacji. To działania z sercem skierowane do każdego człowieka, zarówno tego małego, jak i dużego - kończą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE