Reklama

Reklama

Plaga oszustw w Siedlcach: 82-latka straciła 95 tys. zł

Opublikowano: pt, 2 lut 2018 09:26
Autor: | Zdjęcie: male-trojmiasto.pl

Plaga oszustw w Siedlcach: 82-latka straciła 95 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (1.02) w Siedlcach na Policję trafiło 5 zgłoszeń dotyczących oszustw metodą "na wnuczka", "na policjanta" i "na komornika".&nbsp;</b>

Reklama

Do Dyżurnego Komendy MiejskiejPolicji w Siedlcach, w dniu wczorajszym, jako pierwszy dotarł sygnał o telefonie, jaki odebrała mieszkankaSiedlec od rzekomego policjanta, który usiłował wyłudzićod kobiety pieniądze. Kobieta jednak zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i rozłączyła rozmowę.

Był to jednak początek serii telefonów jakie oszuści wykonali do mieszkańców naszego miasta.Kolejna siedlczanka rozmawiająca z oszustką miała to szczęście,że podczas rozmowy w mieszkaniu był także jej mąż. Kiedy mężczyznaodezwał się w trakcie rozmowy, została ona natychmiastrozłączona przez oszustkę.

Następne zgłoszenie policjanci otrzymaliz jednego z siedleckich oddziałów bankowych, do któregozgłosiła się kobieta mająca zamiar wypłacić wszystkieoszczędności tj. 50 tys złotych. Pracownicy banku zorientowalisię, że mają do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy i odrazu zadzwonili do naszej komendy. Przybyli na miejsce policjanciustalili, że do starszej pani zadzwoniła kobieta, któraprzedstawiła się jako jej wnuczka. Prosiła o pożyczkę nazakup domu. Dopiero w obecności policjantów poszkodowana skontaktowałasię telefonicznie z wnuczką, która oczywiście nie potwierdziłaaby rozmawiała z babcią w sprawie pożyczki.

Kolejna siedlczanka(lat 82) niestety uwierzyła, że rozmawia z córką, którapoinformowała, że spowodowała wypadek drogowy. Do rozmowy włączyłsię mężczyzna, przedstawił się jako policjant i powiedział, że potrzebne są pieniądze na wpłatę kaucji  w sprawiewypadku. Starsza pani oczywiście wyraziła chęć pomocy córce i przekazałakurierowi, który niebawem zjawił się w jej mieszkaniu, kwotę 95tys. złotych.

W związku z opisanymi wyżej przypadkami zwracamy się z apelem, w szczególności do osób starszych,jeżeli ktoś zadzwoni do Państwa podając się za wnuczka, policjanta lub członka rodziny z prośbą o pieniądze – SPRAWDZMY TO!Wystarczy wykonać telefon zwrotny, bądź skonsultować się w takiejsprawie z najbliższą rodziną i zweryfikować całą sytuację, czy rzeczywiścieczłonkowi naszej rodziny potrzebne są pieniądze.

Jednocześnie chcieliśmy podziękowaćpracownikom siedleckiej placówki bankowej, którzy gdy zorientowalisię, że mają do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy, odrazu zadzwonili do naszej komendy i dzięki podjętym działaniomstarsza pani nie straciła wszystkich oszczędności.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.