Reklama

Piknik historyczny przy Galerii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Galeria Siedlce

Piknik historyczny przy Galerii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę szósta edycja imprezy, która przeniesie nas w czasy II wojny światowej.

Piknik Historyczny to wydarzenie kierowane do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać mniej znane aspekty historii lat 1930-1945.

Podczas tegorocznej edycji obejrzeć będzie można samochody pancerne i sprzęt wojskowy z okresu 1939-1945, w tym:

- samochód pancerny WZ-34 - replikę pojazdu używanego przez wojsko polskie w wojnie obronnej września 1939,

- samochód pancerny chevrolet 157 („Pocztylion”) - replikę pojazdu używanego podczas Powstania Warszawskiego przez żołnierzy Armii Krajowej w śródmieściu,

- FAI-202 - replikę samochodu pancernego z Powstania Warszawskiego, zdobytego przez Batalion „Ruczaj” z 1 na 2 sierpnia 1944 r.

Jak informuje Stella Rosa, marketing manager Galerii Siedlce, organizatora wydarzenia, na barykadzie powstańczej obejrzeć będzie można wystawę broni i sprzętu oraz wyposażenia wojskowego. Przewidziano też warsztaty szycia opasek powstańczych na maszynach na korbkę z lat 20. Na terenie pikniku zobaczyć można będzie również: szlaban graniczny z godłem Polski, budkę strażniczą i słup graniczny z 1939 r. Wartę pełnić będzie dwóch żołnierzy w mundurach z epoki.

Program:

- godz. 15.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 1 i 17 września 1939 r.: atak hitlerowskich Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę (3 grupy rekonstrukcyjne odtwarzające ludność cywilną, wojsko polskie, armię niemiecką i sowiecką);
- godz. 16.00 - inscenizacja na temat Akcji Burza i wybuchu Powstania Warszawskiego: scenki z życia powstańczego Warszawy (2 grupy rekonstrukcyjne, w tym po raz pierwszy oddziały dziewcząt „Minerki”, chevrolet 157 i niemieckim panzerspahwagen).

VI Piknik Historyczny przy Galerii Siedlce odbędzie się w niedzielę, 28 lipca. Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE