Reklama

Pierwsze w diecezji siedleckiej Koło Żywego Różańca kapłanów

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze w diecezji siedleckiej Koło Żywego Różańca kapłanów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działa ono od 1 maja

Rozpoczęło działalność pierwsze Koło Żywego Różańca Kapłanów. Jego patronami są bł. Męczennicy z Pratulina. Pomysłodawcy takiej inicjatywy zaznaczają, że była to reakcja na konkretne znaki, które otrzymujemy w ostatnim czasie. Dlatego też księża poza intencją papieską i diecezjalną: za biskupa nominata Grzegorza: o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Maryi i Dary Ducha Świętego w posługiwaniu biskupim; każdego dnia modlą się w konkretnych sprawach jako odpowiedź na to co dzieje się wokół nas, również w wymiarze diecezji i naszego kraju. Wśród wezwań jest prośba za Polskę, o ustanie podziałów w społeczeństwie, o wygaśnięcie panującej pandemii i powrót do „normalności” w naszych wspólnotach parafialnych czy o potrzebne łaski dla kleryków przed święceniami diakonatu oraz dar beatyfikacji bpa Ignacego Świrskiego.

 

W przyszłości planowane jest również spotkanie, w ramach tradycyjnej zmianki, które uwzględniałoby wspólną Eucharystię, modlitwę różańcową, agapę.

Wszystkich chętnych kapłanów, którzy chcieliby wstąpić do kolejnych kół różańcowych diecezja prosi i kontakt z ks. Krzysztofem Skwierczyńskim – diecezjalnym ojcem duchownym kapłanów: tel. 502-545-805; biuro@dcfk.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE