Reklama

PAPROTNIA. Zderzenie motocyklisty z łosiem

Opublikowano:
Autor:

PAPROTNIA. Zderzenie motocyklisty z łosiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jadąc przez las uderzył w przebiegające przez jezdnię zwierzę.

W pobliżu miejscowości Hołubla, 21-letni motocyklista, jadąc przez las uderzył w przebiegającego przez jezdnię łosia. Młody kierowca z bardzo poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zwierzę zginęło na miejscu.


Motocyklista nie miał szans w starciu z taką przeszkodą. Uderzył w zwierzę i wypadł z maszyny. Mimo kasku, odniósł poważne obrażenia głowy. Trafił do szpitala w stanie bardzo ciężkim.

W Polsce rocznie dochodzi do około 100 wypadków z udziałem łosi. Wiele z nich kończy się tragicznie. Pamiętaj, jeśli kierując samochodem lub motocyklem zobaczysz na drodze łosia, powinieneś zwolnić. Zwierzęta te są z natury ciekawskie i zupełnie nie boją się człowieka. Ich zachowanie może być nieprzewidywalne, dlatego nawet jeśli łoś stoi na poboczu, trzeba zachować wyjątkową czujność. W ciągu ostatnich kilku tygodni z uwagi na istniejący stan epidemii mamy do czynienia ze zmniejszonym ruchem drogowym, a co za tym idzie swobodną migracją zwierząt. Apelujemy do kierowców o uważną jazdę na terenach zalesionych i respektowanie znaków odnoszących się do szlaków migracji dzikich zwierząt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE